Wpis z mikrobloga

Czy może jakiś mirek potrafiłby zrobić profesjonalne silikonowe formy oraz odlewy z żywicy? Interesuje mnie tylko dobra jakość (tzn porządna żywica, odlewy bez "bąbelków"). Niektóre elementy do skopiowania są dość małe, delikatne oraz wydrążone w środku. Pic rel. Na początek ok 10 kompletów (1 komplet = ok 20 części), ale jak wyjdzie to potencjał na więcej.

#diy #modelarstwo
Pobierz
źródło: comment_1628463227FxuJgJm2nhv29Aw6pkjYhW.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FAZZY_bez_humoru: kiedyś któryś Mirek ki tu poradził na komórę próżniową - rurę kanalizacyjną pomarańczową grubą (gruntową?) zaślepiona obustronnie deklami (lubz jednej strony deklem a druga np na grubym szkle) Faktycznie sprawdza się świetnie, łatwo w deklu zamontować zawory (do pompy, napowietrzający, manometr) i wytrzymuje wszystko, co mój kompresor (taki jak do robienia prozniw klimie, mokry chińczyk) jest wstanie zrobić. A rurę to i fi 300 kupisz ;)
@hrumque: @FAZZY_bez_humoru: myślałem też o tym, tylko nie za bardzo mam miejsce w mieszkaniu na taki "warsztat" + warunki, nie mam też wszystkich narzędzi żeby taką komorę zrobić samemu. Poza tym wolałbym to najpierw chyba zlecić komuś kto ma doświadczenie, ewentualnie jak biznes wypali i się będzie opłacać to kupię normalną komorę. Ale dzięki za rady.
@FAZZY_bez_humoru: nie mam form właśnie, mam tylko bazową rzeźbę, chciałbym żeby ktoś ogarnął i formę (a w zasadzie formy, bo jeden produkt = ok 20 elementów) i potem odlewy. No z jednej strony chciałbym żeby samemu się nauczyła (różowa), ale wolałbym poświęcić najpierw tą kasę na modele i potem jak to zacznie zarabiać to może spróbować samemu. Tu jest bardzo ważna jakość, a nie wiem czy bez doświadczenia damy radę zrobić