Wpis z mikrobloga

Uszanowanko.
Mam prośbę o opinie na temat małych tanich lapków z chin. Takich 11-13" w granicach 1200-1400zł.

Zastosowane to głównie oglądanie filmów w pociągu, jako tv w pracy (YT, WP Pilot, TVN Player, HBO GO itp.), przeglądanie internetu, czasami jakieś niezbyt mocno skomplikowane arkusze w excelu (domowy budżet), jakieś notatki czy proste teksty w wordzie, do szybkiego dostępu do dokumentów w chmurze.
Ogólnie ma być to podręczny i lekki laptop podróżny. Przez większość czasu będzie łączył się przez VPN, więc nie chciałbym, aby ten zjadał mu dużo zasobów. No i miło by było, gdyby nie zjadał dużo baterii.

Widzę, że jest sporo niedrogich i ładnych maszynek, które teoretycznie powinny zaspokoić moje potrzeby, ale.. no właśnie czy ktoś miał faktycznie z nimi do czynienia i czy poza wyglądem wytrzymają te kilka lat?
Laptopy sprawdzonych firm o tych wielkościach to sprzęt kosztujący 2-3x tyle.

przykładowy, który wpadł mi w oko:

https://www.banggood.com/Teclast-F5-Laptop-11_6-inch-360-Rotating-Touch-Screen-Intel-N4100-8GB-256GB-SSD-1KG-Lightweight-Type-C-Notebook-p-1343366.html?cur_warehouse=CZ&ID=41195&rmmds=category

#laptop #komputery #aliexpress
  • 7
  • Odpowiedz
@DanekRBI: wiesz laptop będzie noszony dzień w dzień w torbie na ramię, z piciem, jedzeniem.. więc nie wiem czy wielkość matrycy, gabaryty i co za tym idzie waga to dla mnie dobry pomysł.. W domu do grania i jak główny komputer mam całkiem sensownego Legiona z którego jestem zadowolony. A tutaj - chciałbym coś lekkiego z dobrą baterią jako EDC na trasie dom-praca-dom (2h dziennie) i w pracy jak jest luźniejszy
  • Odpowiedz
@DanekRBI: a przejrzę, przejrzę.. choć pierwsza lepsza strona pokazała mi, że w podobnej cenie to mam gorszą rozdzielczość, jest grubszy (bo chłodzenie) i baterie już zmęczone.. ale jeszcze pogrzebię...
  • Odpowiedz