Wpis z mikrobloga

Cześć Wam! :) Do napisania tu na tagu mnie zbierało od kilku dni, ale w końcu się do tego zebrałem. Nigdy wcześniej nie interesowałem się F1, bo uważałem F1 czy Nascar za rzeczy nudne, gdzie "jeżdżom w kułko", a sam byłem (i nadal jestem) fanem WRC i okolic. Jednak widując wpisy z tagu regularnie w gorących zacząłem zauważać że to "jeżdżenie w kułko" ma do zaoferowania sporo emocji i nie jest wcale mniej interesujące od innych sportów motorowych.

Na razie mam za mało czasu żeby się zagłębić, wiem tyle że są powrutowcy i antypowrutowcy, że wrucił Alonso którego to nawet taki WRCowiec jak ja zna, że kiedyś Alonso się nie lubiło, ale teraz chce utrzeć nosa Hamiltonowi więc się go lubi, że Hamiltona się nie lubi, że jest jakaś angielska mafia, że Okoń to Esteban Ocon, że gekon zeropunktowy już nie jest zeropunktowy, i parę innych, miej ważnych rzeczy.

Mam jednak 4 pytania które mnie nurtują:

- Czy "taczka" jest po prostu określeniem kiepskiego bolidu czy kryje się za tym określeniem coś więcej?
- Dlaczego Hamilton jest nazywany "Oponiarzem"?
- Jakiś rok czy dwa temu wzmożoną popularność na tagu miał Kimi, zwany Kiwim, który dorobił się własnego tagu #codziennykiwi - skąd ta popularność się wzięła? ;)
- Kto to jest ogur?

Pozdrawiam!
#f1
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@clowncore:
"Taczka" to określenie wyjątkowo spapranego bolidu Williamsa - FW42, którym Kubica podążał po torach w sezonie 2019. Taczką też bywał określany bolid Ferrari w sezonie 2020, który również był skopany.
"Oponiarz" wołają na Hamiltona, dlatego że niemal na każdym wyścigu narzeka przez radio na zły stan swoich opon, po czym robi najszybsze okrążenia i ma najlepsze tempo na torze.
"Ogur" to określenie słabych kierowców w stawce F1. Tak określany
  • Odpowiedz