Wpis z mikrobloga

@pmub: no cos w tym jest dużo ludzi, duże pato, mieszkam tu ponad 30 lat, ale gornicy od lat 60 to glownie przyjezdni ;-) co nie zmienia faktu ze patologia jest obecna na kazdym kroku
@pmub 1) takie akcje dzieją się w każdym większym mieście, metropolia ma 2 mln mieszkańców. W mniejszej Łodzi czy Krakowie nie takie rzeczy mają miejsce w weekend.
2) Ślązaków na Śląsku jest jak na lekarstwo – większość wyjechała do Niemiec po wojnie albo za komuny. Więcej autochtonów jest w mniejszych miejscowościach, na Opolszczyźnie i okolicach Rybnika. W granicach metropolii zdecydowana większość to ludność napływowa, która przyjechała za komuny do pracy. Obecnie walkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pmub 1) takie akcje dzieją się w każdym większym mieście, metropolia ma 2 mln mieszkańców. W mniejszej Łodzi czy Krakowie nie takie rzeczy mają miejsce w weekend.

2) Ślązaków na Śląsku jest jak na lekarstwo – większość wyjechała do Niemiec po wojnie albo za komuny. Więcej autochtonów jest w mniejszych miejscowościach, na Opolszczyźnie i okolicach Rybnika. W granicach metropolii zdecydowana większość to ludność napływowa, która przyjechała za komuny do pracy. Obecnie walkę
@pmub: No przecież tak jest.Największa patologia jest w Śląskich miastach.Wystarczy się przejechać do takiej Rudy Śląskiej czy Chorzowa albo Bytomia.
Ja jestem z zagłębia dąbrowskiego i całe szczęscie nie jestem ślązakiem.Dla mnie to oni mogą sobie zrobić tą autonomie i ogrodzić się ostrokołem.