Wpis z mikrobloga

@Adaslaw: Pewnie to wszystko pic na wodę, nieraz rano jak zamawiam śniadanie w maku widziałem śmieciarkę i wrzucali do niej wszystkie kolory worków, jakieś filtry, itp.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: No to dlatego, z punktu widzenia przetwarzania odpadów to ekologia po #!$%@?, kubki z tworzywa nie tylko tańsze energetycznie ale i kosztowo przy okazji możesz w najgorszym wypadku poddać pirolizie wytwarzając energię lub inne węglowodory, a z tym nawet w spalarni jest problem.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: to tylko omijanie głupich przepisów przez korporacje. Zakazali plastikowych rzeczy to dają kubeczki z 5% papieru i wg przepisów to już nie jest zakazany kubek plastikowy. A reszta nikogo (rządu, korporacji) już nie interere.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: w Maku nie ma żadnego recyklingu. W zeszłym roku wyrzucałem do śmietników śmieci z tacki (wszystko segregując) gdy nagle podszedł do mnie jeden z pracowników McDonalda i mówi żebym czasu nie tracił bo wszystko i tak leci do jednego kontenera xD
  • Odpowiedz
@malosolna_ikra zależy to to od McDonalda i jaka ma się umowę ze śmieciarzami. U mnie się kompaktuje(kostki z kartonów i niebieskich worków czyli papier) a w Maku kilka km dalej już nie i leci do jednego kontenera
  • Odpowiedz