Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Gówno na razie wiadomo, na nagraniach nie widać dokładnie co zaszło ale już część wykopków wydała wyrok i najlepiej dożywocie by dała xD co z tego że kierowca mógł się najzwyczajniej w świecie przestraszyć, co z tego że chronił zdrowie i życie pasażerów przed grupą patusów. Jest winny i koniec kropka, wyrok wydany w 5 min i pora na CSa.

#katowice #wypadek
  • 17
  • Odpowiedz
@Rst00: Widać wyraźnie, że koleś z rozmysłem ostro rusza mając przed maską dwoje ludzi. To nie wiem co jeszcze musiałby zrobić, żeby do takich jak ty dotarło, że to zwykły morderca!
  • Odpowiedz
@Rst00: raczej wiele osób wydalło wyrok na tą dziewczyną. A ewidentnie widać że próbowała rozgonić z chłopakiem to towarzystwo by zeszło z drogi. A kierowca właśnie na nich wjechał.
Kierowca zachował się najgorzej jak mógł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: nie no, banda agresywnych dzbanów wcale nie jest zagrożeniem. Kierowca autobusu ma za zadanie dojechać do przystanku, pewnie miał już kiedyś taką sytuacje gdzie ludzie byli na jezdni i wtedy taka taktyka zaskutkowała.

@durielek2: naraził czym? Że wyjechał zza zakrętu i napotkał bandę dzbanów? Co miał zrobić? Gdzie cofnąć?

@mala_calinka: tak, morderca. Właśnie o takich wykopkach jak Ty pisałem. Jak sąd wyda inny wyrok to go
  • Odpowiedz
@Rst00: W życiu nie wyda innego wyroku mając taki materiał dowodowy na nagraniach, oraz próbki krwi, że był pod wpływem opioidów. Poza tym:
- wpakował się w środek bójki, mogąc ją ominąć drugim, wolnym pasem
- sprowadził tym samym potencjalne zagrożenie dla pasażerów
- zamiast jednak zjechać na drugi pas, próbował się przedrzeć
- trudno oczekiwać by w tej sytuacji nie sprowokował któregoś z patoli na ulicy
- prawdopodobnie tak się stało, choć
  • Odpowiedz
@mala_calinka:

- zamiast zablokować drzwi i wezwać policję (komisariat jest 50m od miejsca zdarzenia) dalej szarżował


ale wiesz że zamknięte drzwi nadal można otworzyć i często sebixy z tego korzystają? Nie mówiąc już o tym że są modele autobusów (nie wiem czy ten którym jechał też) że kierowca ma osobne drzwi które prowadzą bezpośrednio do jego stanowiska i nie wiadomo za które drzwi patole szarpały. Gdyby mu wparowali do środka i zabili to jak byś się do tego odniosła? Że mógł odjechać i na nic nie patrzeć prawda? Co do drugiej części to to że komisariat jest 50m dalej, kłótnia/przepychanki trwały tam już kilka minut (bo jednak od razu ludzie z balkonów i przechodnie nie zaczęli nagrywać) to tylko jest na niekorzyść
  • Odpowiedz
@Rst00: Drzwi mają blokadę mechaniczną, tak się je zamyka na noc. Jeśli działał w stresie, to tylko dzięki swojej głupocie, bo mógł całe zdarzenie ominąć. CO jeszcze trzeba zobaczyć, by WIDZIEĆ ZABÓJSTWO?
  • Odpowiedz
@mala_calinka: Ty jesteś jakaś zafixowana, może udaj się do specjalisty bo patrzę na Twoje wywody w znalezisku i sam jad z Ciebie cieknie że życzysz komuś dożywocia. Lepiej się tak wysilaj w sprawach gdzie jest ewidentna wina (jak wspomniana kobieta dźgająca faceta) a nie w przypadku jak ktoś działa w wyniku stresu. To że nawet kierowca się przyczynił do tej sprawy (bo nie ominął tylko podjechał bliżej) nie może rzutować
  • Odpowiedz
@Rst00: Nie sądzę, abym potrzebowała specjalisty widząc na własne oczy morderstwo, którego dopuścił się naćpany recydywista (opioidy, 8 wypadków). Nie, oczywiście, nie jest winny. Boże, widzisz i nie grzmisz.
  • Odpowiedz
@mala_calinka: pozwól że wyrok wyda sąd, a nie calinka z wykopu która nie ma pojęcia o sprawie, nie ma dostępu do materiału dowodowego i kieruje się emocjami. Czemu nie odniesiesz się do tego co pisałem o innej sprawie? Czemu tam nie kierujesz swoich negatywnych emocji w stosunku do kobiety która próbowała ZABIĆ ale postawiono jej kompletnie inny zarzut?
  • Odpowiedz
@Rst00: Wyrok już zapadł. Nie wiem czy zauważyłeś, ale sprawa stała się bardzo medialna. Tak samo stało się w innym przypadku z Katowic, gdzie koleś pociął dziewczynom twarze rozbitą butelką, najpierw dziewczyny zostały olane, a gdy sprawa stała się medialna, dojechali kolesia i dostał zarzut usiłowania zabójstwa.
  • Odpowiedz
@mala_calinka: i uważasz że to dobrze że gdy sprawa staje się medialna to zarzuty są wyolbrzymione i wyroki wydawane są pod wpływem emocji i oczekiwań najważniejszych osób w Państwie? To cóż, jednak to z Tobą jest coś nie tak bo wychodzi na to, że jak sprawa jest medialna to nawet zwykłe popchnięcie kogoś na ulicy (np. kogoś sławnego) może być podciągnięte pod próbę zabójstwa gdzie w normalnej sprawie byłoby to
  • Odpowiedz
@Rst00: W żadnym z tych przypadków zarzuty nie są wyolbrzymione, nie są za to bagatelizowane przewinienia bandytów, którzy się ich dopuścili, bo tak zwykle się to kończy. Zapadają śmiesznie niskie wyroki za sprawy, za które powinna być znacznie surowsza kara.
  • Odpowiedz
@mala_calinka: no tak, jak dźgam kogoś 4 razy to przecież nie chce go zabić tylko zrobić mu krzywdę więc nie należy mi się zarzut "próby zabójstwa", wystarczy "ciężki uszczerbek na zdrowiu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz