Wpis z mikrobloga

Katolicy spalili wszystko co było Arystotelesa w pierwszych wiekach. Do IX wieku znano w Europie ze dwie jego prace, dopiero po XII wieku poznano jego pracę ze źródeł żydowskich i muzułmańskich, coś tam znaleziono też w Bizancjum.


@lakukaracza_: Nieprawda, bo mnisi z Kells przepisywali prace ze starożytności, poza tym Bizancjum to też katolicy/ chrześcijanie, to było jeszcze przed podziałem, a księgi trzeba przepisywać co kilka dekad. To było już na siłę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Patol0g:

Meh, szkoda że słowianie nie pozostawili żadnych dokonań wartych zapamiętania i nasza historia zaczyna się chrztem Polski ( ͡° ʖ̯ ͡°)


No niestety, ze względu na nasze położenie geograficzne, całe budownictwo, sztuka i kultura była oparta na drewnie, a nie kamieniu
Proszę podaj ile i jakie działa zachowane były dzięki chrześcijanom a ile i jakie dzięki żydom i muzułmanom. To powinno dać prawidłowy obraz rzeczywistości.


@lakukaracza_: Nie chce mi się sprawdzać, bo mam weekend i chcę z niego korzystać. Nie neguję, że muzułmanie (żydzi później ucząc się właśnie na islamskich uczelniach) również uratowali wiele dzieł ze starożytności i nie wiem, które konkretnie kto, bo to nieistotne, mieli wszyscy intencję ich uratowania, choć
nie wiem, które konkretnie kto, bo to nieistotne,


Oj bardzo istotne. Tomizm by raczej nie powstał z tego co mieli chrześcijanie.

mieli wszyscy intencję ich uratowania, choć to wiązało się z dużymi kosztami


To dlaczego jeszcze w VI w Justynian tępił pogaństwo, np zamknął i wygnał uczonych ze szkoły ateńskiej? Dopiero od czasów Karola Wielkiego można mówić o zachowywaniu tradycji starożytnej w chrześcijaństwie.

@djtartini1:
To dlaczego jeszcze w VI w Justynian tępił pogaństwo, np zamknął i wygnał uczonych ze szkoły ateńskiej? Dopiero od czasów Karola Wielkiego można mówić o zachowywaniu tradycji starożytnej w chrześcijaństwie.


@lakukaracza_: bo byli lepsi i gorsi władcy bardzo prozaiczne, tak jak Karol Wielki widział w tym swój interes (nauka obróbki metali, leczenia przez mnichów) i dotował całość badań opactw.
ty nic nie wnosisz tym komentarzem tylko pokazujesz poziom typowego gimboateisty


@dawid-kamil-koza: Nie wiem czy zauważyłeś, ale sam temat to jakiś nieśmieszny mem służący za jakiś #!$%@? pastisz na w sumie #!$%@? wie kogo, także jak tylko dostosowuję się poziomem do autora. Różnica jest taka, że op wysrał jakieś urojenia, natomiast ja pokazuję jak wygląda ta rzekomo wspaniała gęba katolicyzmu gdzie nadal rządzi zabobon i ciemnota.

A gimboateizm to argument dla