Wpis z mikrobloga

Dzień dobry planszowe mirki.
W tym tygodniu kilka "nowości" zagościło na półce i stole. Przede wszystkim zbiór gier naszej cotygodniowej ekipy powiększył się o 2 i 1/4 gry. Nowości to Kemet, Wsiąść do pociągu Europa, Preludium i planszetki do Terraformacji Marsa.

Ogrywaliśmy wsiąść do pociągu, co bardzo spodobało się żeńskiej stronie naszej ekipy, nawet jedna z nich ograła nas o dużą liczbę pkt (czerwony pionek na picrel). Z racji tego, że w paczkomacie czekają już planszetki to pewnie dzisiaj na stół wleci Terraformacja z Dodatkiem.

W co graliście w tym tygodniu i jakie planszówkowe plany na weekend?
#gryplanszowe #grybezpradu
lizakoo - Dzień dobry planszowe mirki.
W tym tygodniu kilka "nowości" zagościło na p...

źródło: comment_1627630125ZF62ia5mzJyk1sOHNYPpKP.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@lizakoo: Hej :) na weekend planowany dalszy ciąg Dylematów Króla, ale jeśli ekipa nie dopisze to pewnie wejdą na stół Cyklady.
Za Wsiąść do pociągu akurat nie przepadam ale się grało parę razy. Za to Kemet to jest klasyka godna polecenia :-)
  • Odpowiedz
@brv-wykop: Za wsiąść do pociągu też niezbyt przepadam, ale trzeba sobie proste gry niekiedy na stół wyłożyć. Grało się dość przyjemnie, ale to duża zasługa dobrej ekipy.

Pierwsze słyszę o dylematach króla, muszę jakiś opis na youtube obejrzeć.

Cyklady z dodatkami?
  • Odpowiedz
sword and sorcery


@Krejziismylife: na pierwszy rzut oka wygląda jak coś podobnego do descenta. Jest to pełny coop czy jest jakiś zły władca kontrolowany przez gracza jak w descent? Swoją drogą czytałem dzisiaj komentarz na BGG, że Sword&Sorcery oraz Mage Knight to najbardziej seksistowskie gry planszowe, ale nie wiem dlaczego.
  • Odpowiedz
@lizakoo: przypadkiem obie mam, i w mage knighta gram bardzo często. Co do sword - w sumie to póki co jestem w trakcie czytania, więc pewnie wjedzie jutro dopiero przy wolnym dniu, póki co sam nie wiem. Ale jak jest fantasy, są figurki i można kogoś bić po głowie - to gra mi się zazwyczaj podoba :D
  • Odpowiedz
@lizakoo: w tym tygodniu zdążyłam już przegrać dwa razy w Terraformacje z dodatkami :( a planszetki to must have. Wieczorem zmusza mnie pewnie do Splendora, a potem ja wyciagne Sabotażyste :D
  • Odpowiedz
@numb027: od splendoru stronię, raz widziałem jak w to się gra i kompletnie nie dla mnie gierka. Ogólnie wolę sobie coś na planszy poukładać oprócz samych kart. Jedynie 7 cudów świata: pojedynek to karcianka, którą chętnie wyciągnę.

W ile osób najlepiej ci się gra w Marsa?
  • Odpowiedz
@brv-wykop: jedyny dodatek którego nie mam w swojej kolekcji, bo... jakoś nie chciałem zmieniać sobie gry, którą kupiłem. Ostatnio wynikła rozmowa, że powinniśmy zagrać 3 pary 2v2v2 i temat tytanów wrócił na stół.
  • Odpowiedz
@lizakoo: przez ten tydzień tylko Marvel Champions. Jak tak dalej pójdzie, to wyprzedam wszystko poza Marvel Champions i Horrorem w Arkham LCG. Już część gier z moich początków z planszówkami sprzedana, a teraz coraz poważniejsze tytuły czekają na sprzedaż.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Terra wjechała i raz Rebelia. Na weekend jak wszystko dobrze pójdzie to 2 scenariusz w Posiadłość Szaleństwa 2ed u znajomków na tarasie po zmroku, świeczki, mugga 50deet i te sprawy xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: conflict of heroes, pewnie spróbuję ogarnąć solo, może diuna, Brotherhood and unity, Pax porfiriana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: to akurat tylko nauka, ale normalnie gram solo w gry wojenne, bo albo nikt nie chce ze mną grać albo rozgrywka trwa 12h xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Laaq współczuję. Sam mam zajawę największą z ekipy, ale ekipa ma równie wielka zajawę żeby mi dokopać w jakiś tytuł. Wynika potem śmieszna rzecz, gdzie nawet jak ich tytuł nie interesuje to dokopanie lizakoo zawsze w cenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: czy ja wiem, samemu też jest spoko, zresztą to dotyczy głównie graczy wojennych, czyli nisza w grach planszowych.
  • Odpowiedz