Wpis z mikrobloga

TLDR: Odszedłem z kościoła rzymsko-katolickiego

Ogłosiłem wszystkim bliskim, że odchodzę. Głównym powodem było wielkie moje niezrozumienie tego systemu i drogi w jaki poszedł kk. Głównymi rzeczami są:
-kult krzyża, obrazów świętych, Maryi - wyznaję że modlenie się do przedmiotów to bałwochwalstwo
-księża - celibat, brak możliwości założenia rodziny jak pastor czy rabin czy imam te rzeczy są niezrozumiałe dla mnie
-żal i smutek to uczucia towarzyszące mszy św. w kk, nie czuję klimatu tego
-spowiedź św. i tu dochodzę to punktu zwrotnego od którego się zaczęło kwestionowanie wszystkiego w kk...
Nie dostałem rozgrzeszenia na spowiedzi przed Wielkanocą za sex przedmałżeński bo ksiądz nie widzi szansy żeby to się zmieniło w moim życiu jak mieszkam z partnerką przed ślubem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz może najciekawsze bo odszedłem tydzień temu z kk, bez apoztazji tlyko powiadomiłem rodzinę i bliskich.
Dzisiaj w niedzielę postanowiłem że sprawdzę kościół ewangelicki i jestem w szoku jak różni się on od kk.
-nie ma mszy tylko nabożeństwo
-nabożeństwo dzisiaj prowadził mąż i żona (pastor i pastorowa? xD)
-nie ma dyskryminacji kobiet co za tym idzie
-spowiedź jest powszechna na każdej mszy co za tym idzie nie wyznajesz grzechów
-nie klęczy się, nie ma klęczników
-każdy ma w ręku ewangelię co w moich oczach czyli wiernych bardziej świadomymi wiary i pisma świętego w przeciwieństwie to katolików co większość nie czytała Biblii czy ewangelii więcej niż 2 razy w ciągu życia albo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej o kościele ewangelickim i jego doktryny wikipedia

Jest jeszcze kilka odłamów które chciałbym sprawdzić np Zielonoświątkowcy z tego co wiem u nich chrzest jest dopiero jak człowiek jest świadomy i zazwyczaj ludzie się chrzczą w wieku 18 lat. Jak ktoś byłby zainteresowany moją relacją z innych odłamów chrześcijaństwa to zostawcie plusa.
  • 2
  • Odpowiedz