Wpis z mikrobloga

Jakie macie sposoby na dokładne umycie zębów?

Mam niedużą szczękę, na szczęście zęby wyrosły mi tylko do siódemek ( na więcej już naprawdę nie ma miejsca).

Problemem jest szczotkowanie zębów - mam wrażenie, że te ostatnie zęby są niedoczyszczone, a wcale nie używam dużej szczoteczki.

Jak poprawnie szczotkować zęby żeby były dokładnie oczyszczone i nie groziły mi choroby zębów i dziąseł?

#zeby #szczotkowanie #dentysta #sadysta #mamproblem #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tHoePs: okrężne ruchy. Przeżuć się na twardą szczoteczkę, lub automat z dobrą głowicą. Nie ograniczaj się do szczotkowania, płukanie płynem i nitkowanie zawsze spoko. Tak rzecze mój dentysta.
  • Odpowiedz
@tHoePs: zmien na twarda szczotke, plus pasta, dodtkowo jeszcze nic. Tez mam ze trudno do sliskiego efektu dojsc. Wczesniej wolalem uzywac srednich szczoteczek bo te miekie po paru dniach prawie sie sypia. Taki protip uzywaj wiecej niz jedna szczoteczke, ja np uzywam manualna rano i elektryczna wieczorem. Mozesz tez przejsc sie na scalling i piaskowanie
  • Odpowiedz
@tHoePs: Spróbuj ruchów wymiatających przy tylnych zębach. Ewentualnie kup sobie szczoteczkę elektryczną. Ostatnio w Tesco widziałem Braun Oral B 3000 + 3 końcówki za 200zł. Sprawdziłem w internecie i można je dostać w cenach od 250 do ponad 400 zł, tak więc chyba jest okazja. Nie wiem, czy we wszystkich Tesco, czy tylko w moim mieście. Sprawdź sobie.
  • Odpowiedz