Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#trekking #hiking #hamak Ile kilo waży wasz plecak bez wody i jedzenia na jedną noc? Bo chyba muszę się trochę przepakować gdyż mój ważył 8kg ;) Hamak, tarp, getry, koszulka termiczna, cienka bluza polarowa, kuchenka gazowa + dwa kubki, trochę linki, śpiwór lekki, lekki "worek" jako prześcieradło do spania, karimata.
  • 4
@salvador5000: Sam plecak + schronienie (tarp, hamak, moskitiera, podpinka, poduszka) + śpiwór waży jakieś 4,5kg, z czego 1,8kg to waga plecaka, bo używam tego samego plecaka na jeden i wiele noclegów. Do tego pewnie z 1-1,5kg różnych klamotów np. ubrania do spania, kuchenka, kartusz, kubek, latarka, sztućce, mały nożyk, i cała masa niepotrzebnych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@salvador5000: Wygodniej podzielić sobie całość modułami, niż podawać jedną wartość - wtedy będziesz wiedział gdzie należy szukać oszczędności. Pomijając już fakt, że wypad na jedną nockę w terenie raczej nie wymusza drastycznych cięć w wadze i komforcie.

Policz wagę:
1. Schronienie - hamak/tarp/mata/śpiwór
2. Odzież - ciuchy w plecaku
3. Higiena
4. Akcesoria - elektronika/gadżety uwygadniające pobyt w terenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrati: no to właśnie te 4 punkty tyle ważyły ;) Pewnie, że jedną noc to nawet bez większości przedmiotów da radę ale niestety mamusia mnie nauczyła: "lepiej nosić jak się prosić". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@salvador5000: chodziło mi o PODZIAŁ - ile ważył każdy poszczególny punkt.
I nie chodziło mi zupełnie o to, że "bez większości przedmiotów dałbyś radę", tylko o to, że na jedną noc i max dwa dni marszu nie musisz się jakoś super ograniczać z zabieranym sprzętem ;)