Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adeo1987: Zawsze wyjdzie lepiej ta polać, która jest skierowana w stronę południową. W większości przypadków jest jakaś odchyłka budynku od osi północ-południe. W wyborze optymalnej strony pod instalacje należy też zwrócić uwagę na profil zużycia energii. Jeśli wszyscy domownicy wyjeżdżają rano do szkoły i pracy to zachodnia połać zapewni większą autokonsumpcję.
@adeo1987: jest jeden problem z instalacją na wschód - poranne zachmurzenia i mgły. Często wypogadza się przed południem a wówczas szczyt produkcji za Tobą będzie. Generalnie górka jest między 10-11..

Oczywiście opisuję jak to jest u mnie.
@adeo1987: tak u mnie wygląda wschód - zachód. U mnie koniec dnia wychodzi słabo, bo niestety las mam od zachodu. Ale obserwując u siebie stwierdzam, że tu nie ma większej różnicy. A trafią się dni, że raz więcej słońca rano a raz, że wieczorem.

Poza tym wschód - zachód super jeśli chodzi o autokonsumcję. Paradoksalnie bilans może wychodzić lepiej (mniej się traci na tych 20% co oddaje do ZE) niż z
mirekwirek - @adeo1987: tak u mnie wygląda wschód - zachód. U mnie koniec dnia wychod...

źródło: comment_1627336085TFPM21Pi5kZ3NOPx8iR5OF.jpg

Pobierz