Wpis z mikrobloga

Start sezonu w Diablo 23 lipiec, start ligi również 23 lipiec.

Jest to żałosne, mógłby się już w końcu ten GGG odciąć od tego Blizza, tym bardziej, że uczeń przerósł już dawno temu "mistrza"

i zawsze jest tak, że to najpierw Blizz ogłasza termin startu sezonu a dopiero potem GGG podaje swoje daty.

Nie chciałbym być złośliwy ale przesunięcie startu PoE2 ma ścisły związek z poślizgiem Diablo 4 - żałosny jest ten GGG, no kombinuje jak koń pod górkę - tylko po co?

Tą ligę zacząłem od początku i bardzo tego żałowałem, wcześniejszą również i też tego żałowałem, bo zawsze startuję
ligę gdzieś z dwutygodniowym poślizgiem, bo ten okres testowy i kilka patchów w tym czasie to tak te dwa tygodnie zajmują i wtedy
sobie spokojnie można grać, bez większych technicznych irytacji, bo dużo z nich zostanie usunięta czy naprawiona w tym początkowym czasie.

U mnie najpierw sezon a potem po dwóch tygodniach liga a po miesiącu i sezon i liga zaliczone, jak liga będzie crapowata to być może zeskipuję ją szybciej.

pozdro

#pathofexile
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PortalZeSmiesznymiObrazkami:
To ma związek z personalnymi powiazaniami pomiędzy Diablo a PoE,
przecież nad PoE pracował jeden z twórców Diablo 2, nawet początkowa ekipa PoE to byłą traktowana jako "odrzuty" z Diablo
na przestrzeni lat są czy były jakieś tam małe zgrzyty nawet Liga Betrayal ( jej nazwa) to docinka - to takie żałosne jest ale jest - co zrobić.

Te dwie gry bazują na tym samym "elektoracie" i stąd te
  • Odpowiedz
@KittySlayer: Myśle że start ligi diablo 3 nie jest żadnym punktem odniesienia dla GGG. Myśle, że tu bardziej chodzi o oddalenie premiery 3.16 jak najdalej od remastera d2, tak żeby fanatycy arpg zdążyli się wyszaleć w d2 i żeby wrócili do poe po miesiącu.
  • Odpowiedz
@KittySlayer:

i zawsze jest tak, że to najpierw Blizz ogłasza termin startu sezonu a dopiero potem GGG podaje swoje daty


Pierwotnie Expedition miało się zacząć dziś, 16 lipca, ale już GGG powiedziało, że mają tydzień obsuwy już 24 czerwca, czyli ponad 3 tygodnie temu. Jest to zresztą wyjątkowa sytuacja, dopiero drugi raz przez ostatnie lata zachwiany został 13-tygodniowy cykl. Tymczasem blizzard podał datę startu sezonu dopiero tydzień temu. Też lubię
  • Odpowiedz
powiedziało, że mają tydzień obsuwy już 24 czerwca, czyli ponad 3 tygodnie temu.


@wszystkie_loginy_zajete:

Żeby już trzymać się chronologii, to ta obsuwa została zapowiedziana
dopiero po starcie PTR w Diablo, które trwa (zwykle) dwa tygodnie, potem mamy tydzień albo trochę, więcej przerwy, zależy kiedy
  • Odpowiedz
@saif3r:
Masz rację tylko trochę mnie dziwi ten taki zachowawczy ruch GGG - to GGG dostosowuje się do Blizza i moim skromnym zdanie niezbyt słusznie.
Po prostu Blizz sobie jedzie, że tak powiem swoim torem a GGG lawiruje jak nie wiem kto z taką panią za kasę mi się to kojarzy.
  • Odpowiedz
@KittySlayer: GGG ma grę free 2 play, której sukces mierzony jest w ilości sprzedanych MTX, a ta ściśle zależy od tego ile osób gra w grę, dlatego starają się unikać wydarzeń, które na to wpływają. Jednym z przykładów jest start Classica, który był bardzo blisko premiery Blight. Chris jakiś czas temu wspominał że mocno wpłynęło to na sprzedaż i wyniki finansowe GGG bo duża część graczy wolała grać w wowa.
  • Odpowiedz
sukces mierzony jest w ilości sprzedanych MTX, a ta ściśle zależy od tego ile osób gra w grę,


@saif3r: i teraz również masz rację, bo gdyby liga wystartowała dzisiaj
to zagrałbym ją od początku (to mówię co ja bym zrobił) i zakończyłby ją po tygodniu, bo za tydzień mam sezon, niezbyt dużo kontentu ale wprowadzono Eterale OP bronie i tego na pewno nie odpuszczę a te Eterale będą dostępne tylko w sezonie.
A przez to że mamy obsuwę na 23 lipca to zagram sezon i dopiero potem ligę której poświecę minimum 2 tygodnie czyli już w tej obsuwie zyskuje GGG graczy bo przypuszczam że nie tylko ja tak postąpię a gracz w grze to potencjalne żródło
  • Odpowiedz
@KittySlayer: GGG zapowiedziało datę startu ligi jako pierwsze, GGG ma względnie stały 3 miesięczny model a to własnie blizz ma rozjazdy ze swoimi sezonami (czas trwania sezonów D3 - od 52 do 159 dni.). Jakoś nie widzę, żeby GGG zmienialo co chwilę swój 3 miesięczny cykl żeby tylko trafić w start nowego sezonu w D3. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz