Wpis z mikrobloga

@Silmarils: czemu ma być wstyd? Do tej pory nikt nie obalił tego argumentu tylko są robione fikoły HUR DUR, TO MOŻE IINNI BĘDĄ ROBIĆ COŚ CZEGO TY NIE CHCESZ, ZOBACZYMY JAK BĘDZIE. Prawo to prawo, jak się w nie wpisujesz to nie oznacza że nie jest równe
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor: Pozwól, że nieco go wyręczę. Możesz np. odziedziczyć mieszkanie po kimś kogo pół życia kochałeś i zawarłeś z nim formalny związek. I od razu z tego miejsca proszę byś nie pisał mi o testamentach bo kto to dziś spisuje, a podważyć może praktycznie każdy z rodziny. Tobie się należy 'z urzędu'. Naprawdę te przykłady można mnożyć i musiałbyś zrobić jeszcze z kilkadziesiąt intelektualnych fikołków by się do nich odnieść. Ja
  • Odpowiedz
brakło mi tu bardzo słów o tym, że instytucja związków partnerskich mogłaby dać dużo np. młodym hetero, którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą zawrzeć ślubu.


@spwasch: Przecież mówi się o tym. Ale nie zrobisz aktywizmu opartego na małej korzyści dla małej grupy ludzi(Bo ile jest takich związków hetero?) . Sorry, ale właśnie krzyczenie "My biedni" to jest coś może skłonić do refleksji i przekonać do siebie ilość ludzi,
  • Odpowiedz
  • 104
@Nikczemny_Pomidor ale idziesz w zaparte. Już widzę, że jak po ogłoszeniu, że wszystkie małżeństwa hetero stają się nielegalne, a homo legalne, ci którzy używają argumentu, że to równe prawa, dalej będą tak twierdzić xd
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Przepraszam Cię ale ja nic o tym nie słyszałem by się mówiło. Jeszcze kilkanaście lat temu peło było tuż tuż od wprowadzenia instutucji związków partnerskich szukając poparcia u tej grupy. Co się 'dziś' porobiło to się za głowę łapię. Tą drogą w tym kraju można tylko zrazić do siebie ludzi a nie przekonać ich do swoich racji. Może za kilkadziesiąt lat to się zmieni ale nie obiecuję.
Co do kolegi
  • Odpowiedz
@Nikczemny_Pomidor: To pozwólmy gejom na małżeństwa. Ze wszystkimi(!) przywilejami i obowiązkami z tego wynikającymi w Twoim równym dla wszystkich prawie. Proste.
Nie wiem jak się na wypoku cytuje więc po prostu wkleję:
"@spwasch: mogę. I wszyscy co zawarli formalny związek mogą. Nie wiem gdzie tutaj nierówność."
Otóż w tym, że nie wszyscy którzy by chcieli taki związek zawrzeć mogą.
Przestań się kolego samoorać bo już się z Ciebie śmieją. Miłego dnia
  • Odpowiedz
@spwasch: ale w prawie jest jasno określone jak wygląda związek małżeński. I nie ma żadnych wykluczeń co do zawierania takowego. Natomiast to czy ktoś chce, czy nie chce taki związek zawierać nie jest żadną nierównością. Nierównością by była sytuacja kiedy ja i dziewczyna zawieram związek małżeński, natomiast mój kolega z dziewczyną już takiego by nie mogli zawrzeć. To by była jawna nierówność. I nie wiem skąd wniosek że walczę ze związkami
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 84
Do tej pory nikt nie obalił tego argumentu tylko są robione fikoły HUR DUR, TO MOŻE IINNI BĘDĄ ROBIĆ COŚ CZEGO TY NIE CHCESZ, ZOBACZYMY JAK BĘDZIE


@Nikczemny_Pomidor: czy ty jesteś #!$%@? xD geje nie mogą wziąć ślubu z partnerem, który jest dla nich atrakcyjny a ty możesz - teraz dotarło?
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Nie mówiłem o opieraniu aktywizmu o małą grupę ludzi ale o postaranie się o poparcie wśród tej małej grupy. Może właśnie tego zabrakło te 10 czy 15 lat temu i dziś nie musielibyśmy dyskutować z samwieszkim. Droga którą po tamtym czasie obrało to środowisko uważam za niesłuszną i zdania nie zmienię. Wtedy byli bardzo blisko a dziś są nieobrażając nikogo i mówiąc kolokwialnie 'w czarnej d'
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: no nie ponieważ nigdzie nie jest napisane że nie można wziąć ślubu z partnerem, który wydaje ci się atrakcyjny. Jest jasno określone że związek małżeński to związek mężczyzny z kobietą. I każdy może taki związek zawrzeć, nie ma wykluczeń. I powtarzam, to czy ktoś chce taki zawrzeć czy też nie, nie oznacza że jest nierówność prawa. I jak powiedziałem: ja też nie mogę zawrzeć związku z innym mężczyznom, co jest
  • Odpowiedz