Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#xboxseriess #ps5 #xbox #xboxseriesx

Trochę minęło od premier nowych konsol. (Wcześniej miałem Xboxa one x a później PS4 slim - nie dużo ograłem exclusivow (tlou 1 i 2, GoW, Spider-Man)). Pytanie jak wygląda wydajność i biblioteka gier na nową generację dla Xbox i PlayStation? Co wybrać? Czy ps5 dostępne? Co lepsze?
  • 18
@kojos: jeśli zależy Ci na exach to raczej PS5. Xbox to świetna usługa Game pass. Ja osobiście zrezygnowałem z Playstation na rzecz Series X i jestem zadowolony. Ale muszę uczciwie powiedzieć, ze jestem niedzielnym graczem a exy na których mi zależało, już ograłem.
@Griffith: nie przejmuj sie, juz niedlugo (za pare lat znaczy sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wyjda juz te gry na ktore tak z wyczekiwaniem zieloni czekaja. Oby tylko nie skonczyly jak ten ostatni SUPER-HIPER-HIT, Scalebound ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kojos: jako posiadacz obu sprzętów mogę stwierdzić że każda z tych konsol ma swoje plusy i minusy
Xbox
+game pass
+wypaśna kompatybilność wsteczna
+porządny, cichy i elegancki sprzęt
+będzie dużo rpgów first party w przyszłości
-na razie bida jeśli chodzi o gry first party
-jak ktoś ma porządnego pc, lubi na nim grać i będzie dalej w niego inwestował to Xbox trochę mija się z celem

PlayStation
+wypaśne tytuły action-adventure first
@Medonix Potwierdzam, jest dramat i to spory, sony niejako zmusza nas do kupna drugiego. Grając w Control gdzie przy każdym kroku czuć wibracje bateria leciała w dół jak powalona. Nie chce wiedzieć co by się stało gdybym podpiął jeszcze swoje słuchawki. Na początku cisnąłem łacha z nowych padów od kloca, ale jak wsadzisz dobre akumulatorki to kontroler trzyma naprawdę długo.
@kojos Najlepiej sprawdzić co dany sprzęt oferuje i wybrać to co Ci odpowiada. Mam obydwie konsole i korzystam głównie z xboxa.

Z mojego punktu widzenia Sony oferuje :

premierę Horizona za 350zl kiedyś tam
premierę God of wara za 350zl kiedyś tam
super pada z kijowa bateria
płatne aktualizacje gier z plusa do ps5
wsteczna tylko z ps4
wykonaną gorzej konstrukcyjnie konsole

Co daje ms :

mocniejszy, dobrze wykonany sprzęt
bezpłatne aktualizacje
@detero no mam podobny punkt widzenia, ten horizon/gow to już kij, że kiedyś tam, bo pewnie wyjdzie w końcówce/początku roku ale co z tego jak będzie kosztował 350zł. Ja tyle za grę nie dam, czyli zaś będę musiał czekać aż stanieją do tych 150zł.

Czyli realnie zagram w to pod koniec 2022. Wszystkie exy do tej pory przeszedłem na PS4 czyli ps5 dało by mi tylko te dwie gry i ratcheta co