Wpis z mikrobloga

siemka, zna ktoś firmę, do której mogę napisać do czego chce komputer stacjonarny, jakie mniej więcej podzespoły a oni to dobrze poskładają, wycenią, poskręcają i zrobią to dobrze i szybko ?
  • 7
  • Odpowiedz
@kfiacior24: Najlepiej złożyć samemu, w dzisiejszych czasach to jest zabawa i łatwiejsze niż układanie klocków lego, jeśli chodzi o ustawienia BIOS, to nic się nie stanie jeśli zostawisz je w spokoju i będziesz jechał na standardowych.
  • Odpowiedz
@kfiacior24: A masz jakieś konkretne przeznaczenie dla PC ?

Jak sam składasz to wiesz co jest w środku, natomiast firmy składające zazwyczaj szukają jakiegoś miejsca żeby sobie przyciąć na częściach, za złożenie zapłacisz swoją droga a za wciśniecie Tobie jakiegoś bubla co nie schodzi od roku zostaniesz wyceniony dodatkowo.
  • Odpowiedz
@neoklasyk: Ja nawet dobremu mirkowi zapłacić jak mi gdzieś ułoży konfigurację. Ogólnie poszukuje sprzęt do klepania w .Net Core i paru innych językach. Takie główne założenia to 32GB ramu, bo sporo wirtualek, wydajny procesor, karta graficzna, która da radę z trzema monitorami 4K. 2 SSD 512 GB, ew 1 SSD i IDE 1TB. Dodatkowo super jakby miał dobre, ciche chłodzenie o ile taki combo jest możliwe. Budżet najlepiej max 10k, ale
  • Odpowiedz
@kfiacior24: Karta graficzna na trzy monitory 4K, chyba poniosła Cię fantazja kolego, lepiej zainwestuj w jak najlepszy procesor ze zintegrowana grafiką i przeczekaj ten moment w którym obecnie 10k to zapłacisz za samą grafikę.

Jakie wymagania graficzne mają używane przez Ciebie programy do kodowania i sprawdzania kodu ?
  • Odpowiedz
@neoklasyk: heh, lubie jak ktoś wie lepiej co potrzebuje. Jak mam zapłacić 10k za kartę to zapłacę. Tu nie chodzi o wymagania graficzne a ergonomie pracy. Dodatkowy monitor 4K w moim przypadku to jakieś 15-20% większa wydajność, co relatywnie bardzo szybko zwróci 10k na kartę. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz