Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zastanawiam się w tym roku nad wyjazdem do Egiptu. Nigdy nie byłem, jaki region polecacie i przede wszystkim czy warto? Głównie zależy mi na czystej wodzie, wypoczynku.

#wakacje #egipt #podroze
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukarr0w:
Jeśli zależy ci na Kairze to bliżej z Hurghady.
Jeśli chcesz Luxor to Hurghada lub Marsa Alam.
Jeśli Asuan i Abu Simbel to Marsa Alam.

Ale moim zdaniem te wycieczki w wakacje to męczarnia, ewentualnie jeszcze Kair może przejść ale reszta to ciężko jest. W dolinie królów czy przy Hatszepsut na spokojnie masz 50 stopni.
Jeśli zależy ci na wycieczkach w morze to tylko Marsa Alam.
  • Odpowiedz
@lukarr0w:
Ceny są mega zróżnicowane.
1. Tę samą wycieczkę w biurze lokalnym możesz kupić za 45-60$ lub u rezydenta za 70-80$
2. Wycieczki w morze zależą od tego co chcesz. Przykładowo typowa wycieczka czyli dojazd busem do portu, wypłynięcie, 2-3 stopy na snurkowanie przy rafie i obiad to średnio 50-80$.
3. Ale są też droższe wycieczki np na południe w miejsca gdzie najczęściej są delfiny, tam już musisz się liczyć
  • Odpowiedz
@lukarr0w: Kupując teraz ładujesz się w najniższą możliwą półkę cenową.
Kupując na chwilę przed wylotem masz szansę za 1800-2000 złapać jakiegoś średniaka lub może coś lepszego.
Oczywiście ceny to czysta podstawa bez ewentualnych dodatkowych ubezpieczeń, wizy i testów jeśli potrzebujesz.

Należy też pamiętać o bardzo ważnej kwestii, kiedyś turystów z Wloch, Francji, Niemiec, UK, czy Beneluxu było bardzo bardzo duzo. Teraz do Marsa latają głównie Polacy, Czesi i rosyjskojęzyczni. Jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: podepne się pod wątek i żądam pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeśli planuje wyjazd wrzesień/październik to rezerwujac teraz będzie najtaniej? Czy przed samym wyjazdem trzeba szukać okazji? Czy przez polkę cenowa rozumiesz najtańsze (najgorsze) hotele?
  • Odpowiedz
jeśli planuje wyjazd wrzesień/październik to rezerwujac teraz będzie najtaniej?


@misiekmr: zazwyczaj najtaniej jest na kilka dni przed wylotem, ale nie zawsze
Ja mam taki zamiar że na kilka dni przed wylotem wykupie Iberotela Costa Mares, aktualnie na wrzesień jest po 4k, a na dzień-dwa przed wylotem za 3k

Czy przez polkę cenowa rozumiesz najtańsze
  • Odpowiedz
@mksz95: Nie patrzyłem na takie ceny w tym roku. Jedynie w domu mogę zerknąć na ceny z Rainbow.
Zerknij na grupę Egipt wszystko tylko o Marsa alam na FB.
  • Odpowiedz
dzięki - zerkne, w Rainbow czy na Tui to wiadomo, ze sie nie oplaca, wlasnie interesowalo mnie u lokalsow ile trzeba liczyc
  • Odpowiedz
@Andczej: Dzięki za porady, a kojarzysz może czy jakieś biuro oferuje lot i powrót za dnia? Najczęściej lot do jest o fajnej godzinie, ale powroty potrafią być np. o 3-6, lecąc z małymi dziećmi to często stracony czas i potem cały kolejny dzień chodzę do tyłu. Latamy z Poznania, który niestety nie jest najbardziej okazyjnym miastem jeśli chodzi o ofertę.
  • Odpowiedz
@Andczej szczerze na kilkanaście lotów w różne miejsca, głównie czarterami nigdy nam się nie zmieniły godziny, najwyżej opóźnienie o godzinę już na lotnisku
  • Odpowiedz
@Andczej: Byłem kilka razy w Hurghadzie ale nigdy w Marsa Alam. Pytanie czy tam po wyjściu z hotelu da się znaleźć jakiś zwykły sklep coś w stylu Żabka, gdzie można kupić wodę mineralną, ciastka dla dzieci jakis soczek dla nich?
  • Odpowiedz