Wpis z mikrobloga

Kupiłem pierwszą konsolę i ogółem to wszystko fajnie i pięknie, ale nie wiem jak u was wyglądały początki, bo dla mnie strzelanie na padzie to kompletna tragedia xD Zjechałem z czułością do 25% a i tak celownik mi zasuwa po całym ekranie xD
Za to przeciwnik obraca się w moment i mnie kasuje w ułamek sekundy ;D
Nie wiem czy używają myszki w jakiś sposób czy jak..^^ (bf5)
Grałem dość dużo w różne bfy, cody i cs'y na pc, ale tutaj się czuje jak bym próbował pisać lewą ręką, a progresu też zbytnio nie czuję..

#konsole #xbox #xbox #ps5
  • 20
  • Odpowiedz
@Barteks135: na pewno sa osoby wykorzystujące adaptery. Dodaj do tego setki godzin praktyki innych i efekt jest jak widzisz. Ogolnie prog wejścia dla nowego jest dosyc wysoki
  • Odpowiedz
@Barteks135: Ciśnij i nawet się nie przejmuj ;) Jako fan FPS sam odbiłem się trochę od BF1 ale ograłem TLOU, obyłem się z padem i później powrót do FPS bez najmniejszego problemu. Na dłuższą metę nawet wygodniej mi się gra niż na myszce chociaż staty widocznie słabsze ;P
  • Odpowiedz
  • 1
@Barteks135 pograj nadal na dużej czułości, pograj w jakieś tryby single i będzie spoko po jakimś czasie
W Battlefroncie skoczyłem z 20%-80% i w ciągu jednego dnia waliłem aż miło
  • Odpowiedz
  • 0
@Angmac się właśnie zastanawiam od jakiej zacząć, ale to 25% na razie, chyba najwygodniejsze.. lub wskoczyć na 50 i się na siłę przyzwyczajać.
Single ogólnie grałem, ale są tam spore asysty celowania, a w multi jej nie czuję wcale praktycznie, więc samo cwiczenie to raczej multi deadmatch.
  • Odpowiedz
@Barteks135: mialem to samo, nawet pisałem rowniez o tym post tutaj. Trzeba grac a w koncu zobaczysz progres. Co do ustawien to polecam youtube ( sprawdzic jakie najlepsze ustawienia polecaja), ja skonczylem w bf5 na 30% i 90 % . Dalej czasem celownik lata jak #!$%@?, ale dalej sie ucze.

Ps. Polecam te nakladki na pada, o ktorych wspomnial @Just_Doesnt_Know: bo po jego poscie tez zamowilem i wygodniej sie gra.
  • Odpowiedz
@Barteks135 zacznij może od jakiegoś single playera z dużą ilością przeciwników pokroju halo. Ja po 15 godzinach BF 5 i kampanii Halo nadal nie ogarniam tego strzelania jak inni, chociaż jakiś progres jest. Najłatwiej póki co grać snajperem
  • Odpowiedz
  • 0
@tallman tak, zwiadowca - bo jest większy czas na reakcję, ewentualnie czołg ;d dynamiczne bieganie po mapie szturmowcem czy medykiem = co chwilowe oglądanie szarego ekranu ;d
  • Odpowiedz
@Barteks135: ja gram od poczatku medykiem. Jasne ciezko jest, ale duzo szybciej sie nauczysz. Polecam dodatkowo tryb "druzynowy dm". Aby wlasnie unikac czolgow itp, skoro chcesz sie nauczyc operowac padem.
  • Odpowiedz
@Barteks135: Podesłałbyś link do tej oferty z Allegro, której screen wrzuciłeś? Nie mogę namierzyć po nazwie :/

Co do grania na padzie - trochę skilla złapałem w COD4 na PS4 i TDM hardcore. Ogólnie musisz naparzać solidnie, żeby wyłapać czułość analogów :)

Mimo wszystko teraz na XSX (podobnie jak wcześniej na PS4) odbiłem się od BF - za #!$%@? nie potrafię strzelać na dalekim dystansie. Snajpierka to w ogóle u mnie
  • Odpowiedz
  • 1
@Gummy

Tyle że w bf mi się podoba ta wojna totalna - czołgi, samoloty itp.
Np. nie umiejąc grać przy rozważnej jezdzie tankiem, spokojnie można zrobić 20:2 i wyżej, oraz znaleźć się w topce,co też w jakiś sposób satysfakcjonuje ;d

https://allegro.pl/oferta/gumki-nakladki-gripy-analogi-8szt-pad-xbox-one-s-x-10508908990?reco_id=d40eeef0-defe-11eb-9239-40a6b7288ae0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
  • Odpowiedz
  • 0
@Gummy

Zawsze największą frajdą w historii bf, był dla mnie śmigłowiec w bf4, z znajomym który ogarniał strzelanie, a jeden koncentrował się na prowadzeniu i unikaniu :d

A te gumki to sobie zamówię też, tylko ciekawe jak są zaczepiane, bo mozna znalesc jakieś firmowe nawet za 70 zl, no i mozna takie jak tu. Tutaj kolega wyzej co wstawił zdjęcie pada niebieskiego, to te gumki wyglądają legitnie, ale też chyba takich nie
  • Odpowiedz
@Barteks135: Może jeszcze się przekonam do tej gry, póki co z GP obczaiłem 1 i 5 i średnio mi podchodzą. Jakoś chyba bardziej COD mi leży, ale jak już będę miał trochę czasu, to spróbuję raz jeszcze.

Co do nakładek - z takich bardziej pro to są u nas skull & co https://allegro.pl/oferta/zestaw-nakladki-skull-co-6-pack-pro-controller-9762908422 i KontrolFreek FPS https://allegro.pl/kategoria/sony-playstation-4-ps4-pady-147131?string=KontrolFreek%20FPS ale odpowiednio 40 i 70 zeta za nakładki to imo trochę przegięcie. Lepiej wziąć
  • Odpowiedz