Wpis z mikrobloga

najzabawniejsze jest to że serio jest tu wielu przedsiębiorców


@K-S-: Tylko sama dg sama w sobie nie jest jakimś wyróżnieniem, tak naprawdę większość milionerów pracuje na uop.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Na rekrutacji zawsze namawiają na b2b i wymieniają wszystkie zalety tego typu zatrudnienia. Mój ulubiony argument to "w przyszłości będzie pan u nas więcej zarabiał i wtedy b2b wyjdzie taniej od uop".

Na pewno jest to większe ryzyko ale i większe możliwości, możesz szukać sobie zlecenia i dorabiać sobie. Oczywiście na uop też się da, ale klienci nie lubią tak współpracować.

Realnie jest jednak tak że programowanie na pełen etat nie jest zbyt przyjemne i ludzie starają się z tego uciekać, firma to taki pierwszy
  • Odpowiedz
Realnie jest jednak tak że programowanie na pełen etat nie jest zbyt przyjemne i ludzie starają się z tego uciekać


@K-S-: Naprawdę? Po ilu latach pracy zawodowej statystycznie ludzie starają się z tego uciekać? Ja pracuję w tym od kilku lat i póki co mam ciągle z tego frajdę.
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek: Nie znam statystyk to w sumie nie ucieczka od programowania a bardziej dążenie do niezależności.

To są tylko moje obserwacje ludzi z otoczenia. Być może to kwestia branży (webdev) albo jakiś ambicji. Tak czy inaczej znam takich co po roku pracy zaczynali rozwijać coś innego np serwer gier, sklep internetowy i inne takie około informatyczne. A praca na zlecenia to już chyba taka totalna norma tzn zamiast współpracować z
  • Odpowiedz