Wpis z mikrobloga

Składam nowego desktopa bo jakimś magicznym fartem udało mi się dorwać RTX 3080 w normalnej (względnie) cenie. Zastanawiam się nad water cooler dla mojego CPU.... Nie jestem przekonany czy to warte ceny, dobry wiatrak będzie kosztował połowę tego co dobre chłodziwo wodne. Obudowę też nie bardzo wiem jaką. Płyta ma sterownik Aura dla RGB (choć tego nie planowałem) i fajnie by było dopasować chłodzenie do obudowy wraz z płytą. Jakieś sugestie co wybrać, aby było tanio i dobrze? :)


CPU: Ryzen 7 5800X
Grafa: EVGA FTWB Ultra RTX 3080
Płyta: ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI)
RAM: Corsair Vengeance RGB PRO SL 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16
PSU: najprawdopodobniej Seasonic FOCUS GX-850 Fully Modular, ale jeszcze nie kupiłem.
Obudowa: nie wiem
Chłodzenie: też nie wiem

#pc #pcmasterrace #komputery #nvidia #rtx
  • 8
  • Odpowiedz
Wejdź na youtbe na kanał ltt albo gamers Nexus są fajne porównania i benchamrki. Nawet konkretne filmy porównujące chłodzenie wodne i powietrzne. Ogół ie powietrzne tańsze zazwyczaj głośniejsze chyba że weźmiesz jakieś konkretne to wtedy te granice się zacierają. Ale wodne fajnie wygląda XD
  • Odpowiedz
@boguslaw-de-cubalibre: masz zapewne na myśli aio a nie customa więc taka świnka morska ani wydajne ani ciche i jest problem z permeacją cieczy której nie da się uzupełnić. Czyli już na starcie wadomo że za max 5 lat zdechnie. Kup Nocutę albo inne topowe powietrzne będzie wydajne i ciche.
  • Odpowiedz
@boguslaw-de-cubalibre: Arctica nawet mam ale na takiej zasadzie że został mi po podróży zakończonej złożeniem customa. Już po 2 latach radośnie bulgocze a jest aktualnie w kompie media center który jest odpalany raz na czas. Chcesz bezobsługowości nie idź w wodę. W powietrznym może co najwyżej paść się wentylator (mi nigdy się nie udało).
Z drugiej strony chcesz ciszy absolutnej kombo duża buda + custom przewymiarowany do potrzeb ale to
  • Odpowiedz