Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kryptowaluty #kartygraficzne #nvidia

Jako że Chiny coraz bardziej rozszerzają swój ban na kopanie krypto, to co jakiś czas gdzieś tam znajduje informacje, że można znaleźć uzywki nowych gpu w dobrych cenach właśnie po takich kopalniach.
Ktoś wie gdzie szukać takich okazji? Bo jak na moje granie i takie ogólne użytkowanie kompa, taka używana 3070 za połowę ceny by spokojnie wystarczyła i chętnie bym coś takiego przytulił. Tylko cholera wie gdzie szukać? Są jakieś konkretne sklepy gdzie można wypatrzeć takie okazję?
  • 13
@Glacial: naczytałeś się clickbaitowych artykułów i myślisz że teraz kupisz kartę w mega dobrej cenie. Ethereum nadal opłaca się kopać i ceny kart już dużo bardziej nie spadną dopóki kurs ethereum wisi w granicach 8K
@fashq: zostaje ethereum classic i około 30 innych krypto które oczekują na zajęcie miejsca zwykłego ETH ( ͡° ͜ʖ ͡°) już teraz opłacalność classica momentami przewyższa kopanie ETH, lecz zwykle ustępuje w zyskach o około 20%. Jak tylko ETH przejdzie na POS Co co kopia teraz ETC staną się sporo bogatsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam stronie whattomine.com
@Ixce: A wziąłeś pod uwagę to że całkowity hashrate koparek eth to obecnie 500 TH/s, a etc to tylko 20TH/s ?
Wystarczy że 10% mocy przeniesie się z eth na etc żeby zyski spadły do 1/3 obecnych.
A co dopiero inne pow altcoiny, tam wystarczy żeby jeszcze mniejszy % obecnie kopiących ethereum się przeniósł i zyski zabite.
@Ixce: Jak tylko choćby część obecnego hashrate ETH przejdzie na inne krypto to kopanie ich na GPU staje się całkowicie nieopłacalne nawet przy obecnych wysokich cenach. Kto ma kopalnie na GPU i głowę na karku ten już zdążył sprzedać swoje karty graficzne w cenie 3x większej niż kupował
@fashq: Mi ładnie odpowiedziałeś z kulturą a koledze już poziom zszedł nisko. No ale nie o tym, możesz mieć rację, ale nic nie znosi próżni i zaraz znajdzie się coś innego do kopania, a jak widać najlepsze krypto które osiągnęły duże wzrosty to te oparte o niestety albo stety kopanie. Co do górników którzy sprzedają 3x swoje kart, jakoś nie widzę wiele ofert na allegro, wręcz przeciwnie górnicy teraz dokupują bo
nvidi


@Ixce: Kolega się naśmiewa zamiast podać jakieś kontrargumenty to odpisałem mu właśnie zchodząc do jego poziomu. Wg mnie odpowiedni czas na kupowanie sprzętu to był przed wzrostami cen. Myślę że obecnie ceny gpu będą już tylko spadać bo najprawdopodobniej mamy bear market. Dodatkowo Nvidia wydała karty LHR co powoduje że gracze nie zapłacą za karty od górników więcej niż cena karty w wersji LHR. Myślę że górnikom którzy kupowali sprzęt