Wpis z mikrobloga

Jaki telewizor teraz warto kupić? Na co zwrócić uwagę? Widzę duży wybór dużych tv, a ja potrzebuje coś ok 48-50 cali. Jakie funkcje Smart warto mieć? Patrzeć na to żeby miał android tv? Jakie pozostałe parametry są dobre? Budżet elastyczny.
#telewizory
  • 5
@PanProgramista: Jeżeli masz elastyczny budżet to OLED i najlepiej okoli 50”, najlepiej LG bo w zasadzie tylko LG robi matryce oled, a mają spoko oprogramowanie wg mnie w swoich tv. Chyba ze wolisz androida to szukaj z Androidem
@Dolan: no właśnie nie wiem co wolę, bo nie miałem nigdy Smart tv. Moja mama ma jakiegoś starego samsunga i tam np zakończyli wsparcie dla ich softu, android wydaje mi się bardziej elastyczny. OLED jest lepszy od QLED?
@PanProgramista: Zależy. Oled ma lepsze kolory i czerń ale Qled ma lepszy HDR i jest teoretycznie „szybszy” przy nizszej cenie. Aczkolwiek nigdy nie miałem qled wiec się nie wypowiem. Wiem na pewno ze już nie wrócę do ledów. Faktycznie widzę ze oled czasami nie wyrabia przy szybszych scenach i tło trochę rwie na krawędziach kontrastowych scen ale mam najtańszy model i są droższe z szybszym procesorem które tego problemu nie mają.