Wpis z mikrobloga

@Argetlam: Myślę że straciłeś szansę na poważną odpowiedź przez robienie sobie "furtek" i nie pytanie wprost.

Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie ale za to powiem Ci że siła charakteru dużo robi.
  • Odpowiedz
@Argetlam: Powiem ci jak to wygląda u mnie JW .Czasem trafią się naprawdę dobrzy ludzie (sprawni fizycznie) ,którzy mają jakieś pojęcie o wojsku czy jego historii .

Ale jak to bywa w życiu trafiają się totalne ciućmoki które wojsko znają tylko z gier i plotek wypowiadanych przez osoby które nie miały z tym styczności .Potem taki jeden przychodzi i dziwi się ,że sprzęt w naszym wojsku nie wygląda tak jak
  • Odpowiedz
@kijana:

Nawet jeżeli nie podciągnę się 500 razy i nie przebiegnę kilometra w sekundę? :D

BTW Czy jesteś w stanie ocenić czy papier prowadzącego strzelanie zwiększa moje szanse w NSR i wojsku w ogóle?

Odznaki strzeleckie? Przeszłość w LOK? To chyba pytania na osobny wpis ^^
  • Odpowiedz
@Argetlam: W-F to nie jest problem .Bieganie ,podciąganie ,brzuszki czy tzw.kopertę można wytrenować już na miejscu .Regularnie ćwicząc w wolnym czasie nie obijając się na świetlicy przed Tv lub spaniem w weekendy .Twój papier jest tak naprawdę tam gówno wart ponieważ strzelania prowadzi zazwyczaj Dowódca kompanii ,plutonu lub szef kompanii Ale to ,że np broń jest obca i miałeś z nią kontakt na miejscu da ci dodatkowe fory w postaci
  • Odpowiedz
@kijana:

Kiedy tak "mówisz" to wygląda banalnie, a przecież ciężko się dostać...

No i co z egzaminem fizycznym? Chyba taki jest. A to znaczy że muszę nabrać kondycji jeszcze przed
  • Odpowiedz
@Argetlam: hmmm .Wydaje mi się ,że W-F w służbie przygotowawczej jest dopiero jak już będziesz w woju .Nie spotkałem się z tym ,aby do służby przygotowawczej należy zdać wf przed. Jeśli chcesz iść na żołnierza zawodowego to owszem wtedy trzeba zdać wf w jednostce do której się staramy o etat oraz przejść rozmowę z psychoanalityk ,napisać mały teścik oraz porozmawiać z człowiek od spraw personalnych na JW.

Nie musisz być
  • Odpowiedz
@kijana:

Może przez służbę przygotowawczą się wyrobię...

Dzięki wielkie

Jak będziesz miał pomysł co może pomóc dostać się do zawodowej służby, daj znać ;)
  • Odpowiedz
@Argetlam od 2008 roku .Wojska pancerne .Dzień zaczynam o 7.30 już w budynku swojego batalionu .8.30 apel dowódcy z podziałem obowiązków i objaśnienie planu na dzień .Do 14 zajęcia szkoleniowe według ramowego planu zajęc na cały tydzień.Strzelania,taktyka,regulaminy,obsługa sprzętu uzbrojenia itd .Potem apel popołudniowy i do domu :).Dodatkowo nie etatowo pełnie funkcję pomocnika dowódcy kompanii czyli wypełniam kwity,robię wszelką papierologię ,Zanoszę te papiery do sztabu itd .

Funkcją ta ma swoje wady
  • Odpowiedz