Wpis z mikrobloga

Patrzcie jak sklepy internetowe scamują klientów na cenach.

Przeglądałem sobie z różową yerby i sprawdzaliśmy na konkretnych stronach i przez ceneo. W pewnym momencie wywnioskowaliśmy, że sklep przyznaje 1pkt za 1 wydaną złotówkę, a przez ceneo liczba pkt =/= wartości produktu.
Sprawdziliśmy ten sam produkt wchodząc na stronę sklepu i okazało się, że yerba jest droższa o 35% niż jakbyśmy weszli na ten sam sklep ale przez ceneo.

Często ludzie mają teorię, że jak wyszukujesz bookingi albo inne rzeczy, to tylko na incognito żeby nie zbierało danych z wyszukiwania bo są podnoszone ceny. Ale ja to robiłem na incognito, więc ta zasada dobrze nie działa i jak widać można dać się naciąć.

Otworzyłem produkty na stronie sklepu i na ceneo, które przekierowywało na ten sam sklep z niższą ceną i na obrazku macie przykładową różnicę.
Jak wejdziemy kupić matero przez ceneo, to w sklepie pojawi się kwota 89,70zl
A jak wejdziemy bezpośrednio na stronę sklepu, to identyczny produkt będzie już kosztować 129,90zl
Jest to różnica 40,20zl czyli 31% taniej

Nie odkryłem ameryki bo większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego internetowego procederu zwanego sprzedażą, jednakże różnice cenowe są spore i stara zasada "szukaj przez incognito" średnio działa.

Jakie wnioski i jaka jest moja rada?
Sprawdzajcie dokładnie każdy produkt na różnych stronach i myjcie rączki przed jedzeniem

#yerbamate #ciekawostki #yerbamatewykopclub #yerba #ecommerce #wolnyrynek #csiwykop
Bitszkopt - Patrzcie jak sklepy internetowe scamują klientów na cenach.

Przeglądał...

źródło: comment_1624972170Cmt4IDKVKnp3fC1c9BmKXK.jpg

Pobierz
  • 6
@Bitszkopt: ciekawe. Ja do tej pory spotykałem się z sytuacja inna (do pewnego stopnia odwrotna). Ceneo wyrzuca wszedzie cenę powiedzmy 100. Jeden sklep u góry ma cenę 80. Klikam przez ceneo w ten sklep a tam cena 100, bo 80 to była 1 sztuka powystawowa/czasowa promocja/walenie w #!$%@? i cena jest 100 normalnie.
@CatHater: Takie clickbaity by mnie nie zdziwiły bo typowy konsument nie jest tytanem intelektu i jak zobaczy na ceneo, że w tym sklepie miał najtaniej ze wszystkich sklepów, to już kupi nawet po tej wyższej cenie.

Ostatnio było dużo głosów nt. kupowania od allegrowiczów na ich zewnętrznych sklepach. I patrz jak sklepy internetowe pilnują na bieżąco nawyków klientów bo teraz każdy kto wie, że sklepy muszą dzielić się z prowizją na
@AlloAllo: Dlatego o tym właśnie piszę w poście bo dużo sklepów internetowych stosuje taką taktykę i podałem przykład na bazie sklepu z yerbą.
To się tyczy tych wszystkich "nowoczesnych" sklepów co zatrudniają SEO i innych ekspertów od marketingu. Znam dużo takich sztuczek ale cały czas mnie zaskakują.

Osobiście nie mógłbym zastosować takiej praktyki w moim sklepie bo mam swój kodeks moralny i traktowanie tak swojego wiernego klienta to jak naplucie w