Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie działają mi przyciski pod ekranem (te opcje, wróć i ten na środku). Jak to naprawić?
Jak wejdę w jakąś apkę gdzie nie ma na ekranie strzałki do cofania do nie mam jak jej wyłączyć i resetuję telefon żeby wrócić do pulpitu
#xiaomi #redmi4x
  • 3
@Daleth2202: poszukaj po menu, czy nie przełączyłeś jakiegoś ustawienia dla upośledzonych. Nie pamiętam jak jest na oryginalnym miui, ale w większości androidów da się przypisać (a także wyczyścić) akcje dla tych guzików, jak i włączenie przycisków ekranowych (wyłączając całkowicie sprzętowe).
Jak to nie pomoże, to factory reset (skasuje wszystkie dane), a jak dalej nie, to problem sprzętowy - albo poluzował się jakiś kabel, albo wymiana ekranu.
@RRybak: znalazłem opcje klawiszy funkcyjnych ale nic tam nie było o absolutnym wyłączaniu. zainstalowałem aplikację Soft Keys i wciskam przyciski wyświetlone na ekranie. czy niedziałanie tych przycisków może być winą wirusa? czy raczej sprzętu? telefon używam od grudnia 2017, nie rzucam nim, nie upadł
@Daleth2202: raczej sprzęt. Jeśli telefonu nie rootowałeś, to factory reset MOŻE Ci pomóc. Zabezpiecz dane, zdjęcia i czyść go do fabrycznego. Rzadko kiedy zdychają wszystkie na raz, ale nie jest to niemożliwe. W ostateczności obudowę idzie łatwo otworzyć w 4X (najmocniej trzyma klej z baterii), można sprawdzić połączenia.

Kojarzę, że w którejś wersji MIUI spieprzyli coś, że przyciski siadały jest też opcja, żeby wgrać inny system - np.: LineageOS (o ile