Wpis z mikrobloga

3364,5-2=3362,5

Będę musiał przejść na drop sety w prawie każdym ćwiczeniu bo przy treningu FBW 5x5 nie mam w ogóle pompy.Tylko ręce i barki jestem wstanie zpompować konkretnie(pewno dla tego, że wcześniej w ogóle ich nie ćwiczyłem) reszta praktycznie nic.Największy problem mam z łydkami bo mogę robić tylko wspięcia na palce a przy 30 powtórzeniach w 3 seriach na jedną nogę nic nie czuje a ciężar nie jest wcale taki mały bo doczepiam do siebie 20 kg :/

#roknasilowni
  • 5
  • Odpowiedz
@churagan: Bo lubię, wtedy czuje się zmęczony i wg. mnie o to chodzi, żeby się zmęczyć, a teraz po 2h na siłowni mam wrażenie, że mógłbym jeszcze raz to samo zrobić. FBW robię w taki sposób, że mam 5 podstawowych ćwiczeń na duże partie i potem w zależności od tego jaki jest dzień to robię kilka ćwiczeń na mniejsze partie(dzisiaj przedramiona i łydki) zazwyczaj mieszczę się w 1,5 h, dzisiaj
  • Odpowiedz
Split odpada bo ćwiczę na domowej siłowni i nie dysponuje masą sprzętu potrzebną do tego typu treningu. Możesz rozwinąć kwestie przyrostu? Zawsze mi się wydawało, że przyrosty najlepsze są właśnie na splicie a przy FWB najwięcej idzie siła(przynajmniej na mnie tak to działa).
  • Odpowiedz
@jezyk123: przyrosty są od stopniowego zwiększania trudności treningu, a nie od pompy. Split w którym robi się każdą partię raz w tygodniu jest do dupy. Co do siły na FBW to masz rację, ale początkującym masa też będzie ładnie szła podczas takiego treningu. Dla bardziej zaawansowanych optymalne jest ćwiczenie każdej partii 2x w tygodniu treningami typu push&pull albo góra/dół. Wszystko rozchodzi się tylko o dobranie ciężarów i ilości powtórzeń pod
  • Odpowiedz