Wpis z mikrobloga

mirki pomocy, potrzebuję uświadomienia w kwestii procesorów amd bo albo nie widzę czegoś oczywistego albo jest tu jakiś fejk.
Zacząłem ostatnio odnawiać swoją wiedzę odnośnie procków i wszędzie gdzie widzę jest wychwalana dajmy na to seria 5 ryzenów, powiedzmy 5600x. I tutaj pojawia mi się nieścisłość bo we wszystkich artykułach bądź też testach w grach najnowsza seria intela(dajmy na to średniak 11600) wypada lepiej od kilku do kilkunastu fps w każdej produkcji. Natomiast wszędzie gdzie się spotykam czy to pod promocjami na procki intela czy nawet tutaj że są nieopłacalne bo taki 5600x zjada nawet i9 mimo że testy mówią co innego.
Czy jest tutaj pomijana jakaś ważna kwestia na korzyść intela? Uświadomcie mnie
#pcmasterrace #komputery #technologia
  • 5
@BlackShawarma: W sumie do czego ci procek będzie ? Procek AMD są obecnie lepsze i do gier i do profesjonalnych rzeczy ( mają więcej rdzeni / wątków i AMD nadgoniło Intela w kwestii wydajności 1 wątkowej = gry ). Niestety seria 5xxx Ryzenó nie jest tak atrakcyjnie wyceniona jak poprzednicy, a Intel z tego co widzę trochę spuścił z tonu z cenami, bo im się dupa pali i są technologicznie lekko
no mi chodzi o to żeby ktoś mi wytłumaczył skąd te zachwyty nad procesorami amd skoro seria 11 intela wypada lepiej.
proste porównanie 5600x vs 11600k. W każdych testach wygrywa intel. W porównaniu w grach też. Natomiast na każdym forum i pod większością newsów na intelu są wieszane psy a ryzeny są wychwalane.
bo we wszystkich artykułach bądź też testach w grach najnowsza seria intela(dajmy na to średniak 11600) wypada lepiej od kilku do kilkunastu fps w każdej produkcji.

@BlackShawarma: Wszystkich? Może nie wielkie, ale wyraźne zwycięstwo Ryzena - Hardware Unboxed. Z kolei w teście Gamers Nexus raz lepszy jeden, raz drugi, różnice minimalne. W teście purepc i5 średnio minimalnie lepsza, ale gier nie było zbyt wiele, a wynik zależał od tytułu.

Oprócz
@Jan_K: @BlackShawarma: W rzeczy samej - cena procka ceną procka, ale należy doliczyć cenę płyty chociaż jeszcze, a tutaj jest korzystniej pod kątem wyboru AMD, więc sumarycznie ceny nawet jeśli gdzieś Ryzen jest droższy mogą się równać. Chociaż wiadomo również że nikt rozsądny nie kupi płyty za 2 stówki do np 5900X ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do testów mireczku, to tak jak Jan_K pisze