Wpis z mikrobloga

Ostatnio lubuje sie w ogladaniu seriali ktore pokazuja działania celników na granicy. Różne kraje ale ostatnio #uk sobie wlaczylam bo w końcu zagranico xD

I co? Papieroski przemycane w bagażu? Polacy. Papieroski zakamuflowane w vanie i obłożone tackami aluminiowymi zeby rentgen nie wykryl (XD)? Polskie blachy na aucie. Podejrzewany przemyt - pies sie zainteresował tirem - jakie blachy? No polskie.

Jeszcze wczesniej to sie dziwilam ze jak to tak rasizm na granicy, zwlaszcza eurotunnelu - czesto sie slyszy o tym ze Polaków wybieraja na kontrole. Ale teraz to sie nie dziwie. Tyle januszerki skondensowane w jednym odcinku ze az wstyd.
Zeby nie bylo - australijskie odcinki ciagle pokazuja azjatow probujacych przemycic sloiki od mamusi ktore czasem sie okazuja zakamuflowanymi twardymi narkotykami. Tylko ze to jest gruba kasa (i grube przestepstwo) a papieroski? Co to za grube miliony ludzie na tym zbijaja? Wezcie mi wytlumaczcie bo nie pale xD
#pytanie #celnicy
  • 19
@PaulStanley: Kiedyś jechałam Twingo i mnie zatrzymali na kontrolę. Gość otworzył bagażnik a tam wszystko spakowane jak w Tetrisie od podłogi aż po sufit. Zamknął i kazał jechac.
Jakby ktoś próbował przemyt papierosków to polecam ten sposób . Vany na przypale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@PaulStanley: wożenie papierosów do UK, nawet w małych ilościach typu 3-4 wagony zwracało często koszty biletów.
Nie wspomnę co się działo, gdy UK jeszcze było w EU i ludzie do siatek pakowali na bezcłowym po 10 wagonów w siatkę i nikt tego nie sprawdzał. Chyba, że ktoś już na bezczela szedł załadowany pod kołnierz wagonami to wtedy ktoś pytał.
@vader05: na facebooku sa cale odcinki Nothing to declare UK albo Australian Border Officers ktore ma duzo wiecej dragów, ludzi walących glupa ze sloikami i w kazdym odcinku #!$%@? kogos kto przyjechal na wizie turystycznej a ma inne zamiary xDD
@balbezaur: Też, w przypadku nisko płatnych stanowisk robiło się local labour market test i te stanowiska nie kwalifikują się pod wizę bo można je wypełnić lokalnymi ludźmi, wizy pracownicze zostawia się dla tych których jest za mało w kraju czyli np. specjalistów, pielęgniarek, lekarzy itd. Wizy dobrze działają na lokalny rynek bezrobocia bo w ten sposób zmusza się nieaktywnych obywateli do pracy, bo ci tracą argument że imigranci zabierają im pracę