Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Nebelscheinwerfer Ty tutaj perły przed wieprze, a nieķtórzy mimo zakonczonej edukacji nie pojęli znacznie prostszych zagadnień niż embriologia. Np. zasady działania antykoncepcji hormonalnej. :D
  • Odpowiedz
@rmk93: Jeżeli homoseksualizm jest chorobą, to biseksualizm jest chorobą w połowie.
Analiza konsekwencji obala Twój sposób myślenia.

Zboczeniem - dewiacją jest np. pedofilia, nekrofilia, koprofilia.
Zaburzenie - chorobą psychiczną jest np. homofobia.
Orientacją seksualną jest
  • Odpowiedz
@Wjolka: Ale przecież nasze lewaki nie potrzebują błogosławieństwa od hehe pedofilów w sukienkach.

Zdecydujcie się #!$%@?.

(KK nie odrzuca nikogo - zwłaszcza grzeszników, w tym homoseksualistów, którzy mają trudności z trwaniem w czystości. Błogosławieństwo mające wspomóc w walce z grzechem, wsparcie moralne, modlitwa o nawrócenie - to wszystko macie tu, pod nosem).
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Bartholomew Jestem hetero, nie przynależę do żadnego z kościołów.
A mimo to nie uważam, ze jak dajmy na to 80proc społeczności nie wierzy, to dla kolejnych 20proc akceptacja ze strony kosciola moze byc kluczowa dla duchowej rownowagi i o te 20proc chodzi.

Swiat nie jest zero-jedynkowy. Gdy byłam nastolatką tez tak jak Ty postrzegałam wiele rzeczy ale jako dorosła osoba już z tego 'wyrosłam'.
  • Odpowiedz
@Wjolka:

wyrosłam


Ooooo, może ja kiedyś też dorosnę do tego, że będę liczył, że wszystkie pojęcia w końcu staną się płynne i np. "grzech" już nie będzie grzechem tylko czymś nie "zero-jedynkowym". Jednak póki co mam takie dziecinne nawyki, każące mi trwać w przekonaniu, że prawda to prawda, kłamstwo to kłamstwo, czarne jest czarne a białe
  • Odpowiedz
Podejście do osób LGBT w światłym kraju ze światłymi duchownymi, kierowanymi miłością do bliźniego.

Piękny kontrast względem tego, co widzi się w Polsce.


@Wjolka: Warto sobie przy tym zdawać sprawę, że jest to w kontrze do Watykanu, tak samo jak niedawna akcja z błogosławieniem par homoseksualnych w Niemczech.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Bartholomew No i dalej skrajnosci. Albo 0-1 dla wszytskich pojęć i reguł albo całkowote zatarcie granic między pojęciami. Nic pomiędzy.
Też nie wierzylam, że to moze sie z biegiem lat i dowiadczen zmienic.

Da się być homoseksulanym i żyć zgodnie z przyjętymi w społeczeństwie normami. Da się być księdzem i nie gwałcić dzieci. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Volki A są wyroki umarzające postępowania w takich sprawach w Austrii? Bo nie zaglębiałam sie w temat, nie mieszkam tu na co dzień.
  • Odpowiedz
Chcesz żeby kościół uznał grzech za rzecz wartą błogosławieństwa.


@Bartholomew: KK robi bardzo dużo naciągnięć logiki, żeby usprawiedliwić praktycznie całą wiarę, więc mała zmiana definicji wiele mu nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz