Wpis z mikrobloga

#hackintosh
Witam wszystkim. Nowy jestem na tym tagu i chciałbym zasięgnąć opinii

Co sądzicie o tej specyfikacji?

Laptop HP Omen
Model laptopa 15-ce008nw
płyta HP 838F
i5-7300 HQ
HD Graphics 630 +1050m GTX
16 GB
AC-7265 Wifi (ale używam ethernet)
Realtek High-Definition Audio

Nadaje się to pod hackintosh? I jaki system?

No i pytanie inne: Czy opłaca się zlecić komuś taką instalke? Bo przeglądałem parę ogłoszeń i takie "usługi" też się pojawiły.

Pozdrawiam
  • 4
@Zamanosuke: Jedynie karta Wi-Fi będzie do wymiany (do kupienia na amazonie lub ebayu) + NVidia tak czy siak nie pójdzie i będziesz miał moc integry pod macOS. Jaki system? Monterey na pewno ruszy ;)

Co do konfiguracji napisz na Hackintosh Polska, nie mogę nikogo polecić a sam nie chcę się tym zajmować ponieważ i tak już za dużo rzeczy mam na karku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zamanosuke: Tak, ale tyczy się to Nvidii desktopowych (i tylko max do serii 10xx). W tym aspekcie możesz mi zaufać.

Jedyny problem jaki możesz mieć to z kontrolerem baterii i kontrolą jasności ekranu bo to polega na patchowaniu tablic ACPI, a to różni się od laptopa do laptopa mimo iż same patche są dostępne bezpośrednio w programie MaciASL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zamanosuke: Taki protip, przejrzyj też opcje BIOSu w laptopie jeżeli coś nie będzie szło, pamiętam czasy jak mi karta sieciowa nie działała przez wyłączony Network Stack czy ThinkPad X230 nie odpalał przez wyłączone Memory Protection. Zresztą na 98% jest to opisane na necie.