Wpis z mikrobloga

Chłopaki odpowiedzcie mi na jedno pytanie. Czemu cały mocny laptop z grafiką 1660 Ti potrafi kosztować 3000 zł i mniej, a za 2500zł ciężko jest kupić nową kartę graficzną 1660ti do PC'ta ? Laptopowa może jest odrobinę wolniejsza ale skoro w laptopach karty graficzne są tanie jak barszcz , aktualnie tańsze niż były w zeszłym roku to chyba ktoś tutaj nas robi ostro w bambukoo. Koszty produkcji wcale nie wzrosły tak bardzo skoro karty graficzne w laptopach są tanie jak barszcz, a same karty do PC'ta wychodzą czasem nawet drożej niż całe laptopy z identyczną kartą. To pośrednicy, hurtownie i sklepy nas robią w konia, tak samo jak z PS5, tylko przy niedoborach tam producent jednak narzucił maksymalną cenę sprzedaży przez sklepy wiec dało się ją kupić w sklepie za 2300 zł zamiast od januszy za 4000-4500 zł.
#komputery #pcmasterrace #amd #nvidia #kryptowaluty #laptopy
  • 8
@yousouyou a no tak, że jedna firma nie robi wszystkich podzespołów. Zawsze podaje się do podwykonawcy ile będzie potrzebnych chipów itp, jak zaczynał się covid wszyscy zmniejszali zapotrzebowanie, a tu wskoczyło nauczanie online i wszystko zaczęło się sprzedawać jak świeże bułki.
@Pawci0o: doszedłem do podobnych wniosków i po padnięciu mojego Rx 580 zamiast ładowania ponad 2k w kartę kupiłem legiona z rtxem 2060 za 3200. Około 20% słabsza niż pełnoprawna karta. Ale do czasu ustabilizowania cen powinno wystarczyć.