Wpis z mikrobloga

Zrobiłem z czystej ciekawości test na przeciwciała IgG #koronawirus. Wynik w załączniku. Przechorowałem i nawet nie wiem kiedy i gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Złapałem za telefon i dzwonię do govów pe el dopytać jak to jest z takimi bezobjawowymi ozdrowieńcami - w końcu nie ma mnie w systemie ani statystykach, czy może dostanę certyfikat? Wpis do paszportu szczepionkowego?

Krótka odpowiedź od pani z infolinii:
-Trzeba było zrobić test jak pan był chory albo sie teraz zaszczepić.
-Pani kochana, ale ja nawet nie wiedzialem, że jestem chory na tego groźnego wirusa, teraz się dowiedziałem że byłem, bo zrobiłem z ciekawości test na przeciwciała. Wychodzi na to, że mam ilościowo x4 niż próg. Po co mam się szczepić, jak już przechorowałem i mam przeciwciała?
-No to nic nie mogę zrobić. Wynik tego testu nie uprawnia do niczego, ustawa tego nie przewiduje.
-A taki normalny ozdrowieniec co się przetestowal podczas choroby ma wpis?
-Ma.

Czyli jestem wykluczony z systemu. Ciekawe ile nas, bezobjawowych ozdrowieńców.

#szczepienia
Pobierz neov - Zrobiłem z czystej ciekawości test na przeciwciała IgG #koronawirus. Wynik w z...
źródło: comment_1623266780eg9v0pKp685zId1VMr9odQ.jpg
  • 15
@neov: i to pieknie podsumowuje caly ten burdel. Bo tu nie chodzi o to czy masz przeciwciala (bylesz szczepiony albo przechorowales) ale o nabijanie statystyk. Twoje dobro to ostatnie o co w tym chodzi.

BTW jak rozumiem piszesz o testach IgG/IgM?
Jesli tak to jaki jest koszt i jak wyglada "zalapanie" sie na taki test? Da sie "ot tak z ulicy" czy trzeba miec skierowanie?
No i jak z wynikami-sa z
Czyli jestem wykluczony z systemu. Ciekawe ile nas, bezobjawowych ozdrowieńców.


@neov: w cholere. moja cala najblizsza rodzina (10osob) przechorowalo bezobjawowo i nikt z nas nie jest ujety w systemie. btw zadzwon do nich i zapytaj sie czy jak zrobiles sobie sam prywatnie test na przeciwciala to mozesz isc oddac osocze ozdrowiencow. odpowiedz: tak, zapraszamy, uratuje pan kogos.
BTW jak rozumiem piszesz o testach IgG/IgM?

Jesli tak to jaki jest koszt i jak wyglada "zalapanie" sie na taki test? Da sie "ot tak z ulicy" czy trzeba miec skierowanie?

No i jak z wynikami-sa z automatu wysylane do ogolnej bazy danych?


@gorzki99: po przechorowaniu najlepiej zrobic test ilosciowy IgG, koszt ~120 zl (ja robilem w alab).
Z ulicy mozesz isc do punktu pobran, bez zadniego skierowania.
Przed wizyta w
@neov: A ja się właśnie zastanawiałem ile wynosi próg. Przebadałem się 6 tygodni po wyniku testu i miałem 254 BAU/ml. I w sumie nie wiedziałem, czy to źle, czy dobrze.
@Del: nie znam się to się wypowiem. Na wyniku piszą "wynik dodatni (reaktywny): >33,8 BAU/ml". Dla przykładu moja mama, która już przeszła objawowo po pół roku miała 180. U mnie po totalnym bezobjawie (więc nawet nie wiem ile czasu upłynęło) jest 119.