Wpis z mikrobloga

Ładno se kosiarę zrobiłem?

45 cm kosiarki to marnotrastwo - ta ma 73 cm i nawet przez łubin pójdzie. Jak się wkręci na obroty to jakby Junkers Ju 87 Stuka Sturzkampfflugzeug nad Wieluń nadlatywał. A pali teraz 1/4 tego co kiedyś.

Tylko ten silnik jakis nieprzewidywalny - raz przy otwartej przepustnicy ładnie chodzi, raz przy zamkniętej, a najlepiej to jak otwierać i zamykać, ale tylko czasem dostaje naprawdę porządnych obrotów.

#diy #kosiarka #koszwykopem #warsztat
źródło: comment_1623264902i5vfLeqRSrAKpqLHmwmgP7.jpg
  • 6
@pinkfloyd12:

filtr powietrza masz odwrotnie przykręcony, trójkątnym bokiem powinien być do tyłu

ta regulacja obrotów w tych silnikach się rozregulowywała często, ten układ blaszek do którego przypięte były te malutkie dwie sprężynki pod filtrem powietrza mechanicy po jakimś czasie ustawiali na sztywno, na jedną niezmienną wartość 2800 obr/minutę

ale jak np. gumowa membrana gaźnika (nad zbiornikiem paliwa) jest wyrobiona ponaciągana, to i tak nie będzie trzymać obrotów - można membranę wymienić
@pinkfloyd12: o #!$%@? xD

@spere: z takim nożem to sobie może regulowac obroty i tak to nic nie da xd wątpie, że jest wyważony. Sprężynki często gęsto się gubią i obroty falują. Standardowa procedura u nas to mycie gaźniora, wymiana membran, dołożenie sprężynek, podgięcie blaszki od obrotów xD
@spere: Membrana wymieniona. Stara już była tak pogięta, że paliwa nie ciągnęła.
Sprężynka tylko jedna została. Nawet nie wiem jak ta druga była umiejscowiona.

Ta co została po prostu działa przeciwnie do cięgła od łopatki poruszanej wiatrem.

A działa naprawdę różnie - raz działała jak należy - wjeżdżając w gęste zarośla zwiększała obroty. Ostatnio najlepiej pracowała z zamkniętą przepustnicą (zrobiłem śrubkę, którą można zamknąć).

A na początku to takich obrotów dostawała,