Wpis z mikrobloga

#lysienie
#zakola
#minoxidil
#broda
#wlosy
Czy stosowanie minoxidilu na brodę, może mi negatywnie wpłynąć na włosy na głowie? Po miesiącu stosowania doświadczam ostatnio zrzucania włosów i zastanawiam się, czy jest sens stosować to dalej, jeśli broda nie jest dla mnie bardzo ważna w przeciwieństwie do czupryny. Boję się, że posiedzę na minoxiez rok, a potem po odstawieniu włosy z głowy się posypią, a czytałem sporo postów na reddicie i są głosy, gdzie gęstość poszła się #!$%@?ć.
  • 8
  • Odpowiedz
@Nesther: Ciągle te same pytania... Przecież chyba wszędzie jest napisane, że po stosowaniu minoxidilu przez jakiś czas mogą wypadać włosy, na ich miejscu powinny pojawić się nowe silniejsze. Jak zarzucisz stosowanie to nowe mogą się nie pojawić. Minoxidil wpływa w jakimś stopniu na cały organizm, dlatego często występuje dodatkowe owłosienie w nietypowych miejscach.
  • Odpowiedz
@lambiczi: Kiedyś planuję zejść z minoxa, po uzyskaniu lepszego zarostu, bo na policzkach mam mase białych włosków, które pasuje ruszyć, tylko chodzi mi o włosy na głowie. Po odstawieniu minoxa wylecą te minoxowe, tylko chodzi o ponowny odrost starych włosów, teoretycznie powinno po pewnym czasie wszystko wrócić do normy, ale czytając fora zdarza się, że komuś poleciała gęstość, a wytłumaczeniem tego jest, że pewnie dopadła go androgenówka, co dla mnie jest
  • Odpowiedz
@Nesther: jezeli nie robisz dermarolling'u czy nie pijesz minoxa to nie bedzie to mialo wplywu a napewno nie takiego zeby to bylo bardzo widoczne. Gestosc sie im pogorszyla bo lysieli w jakims stopniu jak wiekszosc ludzi ktorzy dobijaja do 30.
  • Odpowiedz
@Nesther: w moim przypadku po 2,5 miesiaca stosowania narazie nic sie nie dzieje z włosami na glowie , a z wypadaniem wydaje mi sie ze to bardzo indywidualna kwestia. Skoro ludzie którzy maja zakola i stosowali minox na ta dolegliowosc rok , dwa , trzy... i po odstawieniu wrocili do pierwotnego stanu włosów i nikt z tych ludzi nie narzekał na rzadsze wlosy niż przed minox, bynajmniej ja nie slyszalem. Z
  • Odpowiedz
@Nesther: po odstawieniu minoxa będziesz miał po pewnym czasie dokładnie takie włosy jakbyś w ogóle nigdy nie słyszał o tym leku. Czyli mogą być oczywiście rzadsze, bo łysienie postępuje z roku na rok.
  • Odpowiedz