Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc w wycenie znaleziska :)
Wczoraj wyrzucając śmieci znalazłem karton z 18 kg kart do #magicthegathering, stan jak nowe, karty głównie od 2010 do 2021 roku, zgodnie z informacjami z netu podzieliłem je na teren 1,1 kg - ok 600szt - commony -12,6 kg - ok - 7200 szt + 26 foil, uncommony - 3kg ok 1700szt+26 foil+ 1 foil po chińsku :) złote karty - 60 szt+ 2 foil, oraz 3 mityczne. ile to może być warte? zdjęcia złotych i jednej bez oznaczonej edycji w komentarzu.
#grybezpradu #gryplanszowe
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Phyrexia: normalnie stał sobie karton przy śmietniku, wystawały z niego karty to zajrzałem. Mieszka tu sporo studentów - obstawiam że jakiś spierdzielił z mieszkania i jego rzeczy zostały posprzątane - główne talie pewnie wziął ze sobą a reszta została
  • Odpowiedz
@sprawcarzepaku: Tak. Dużo osób robi w ten sposób. Commony i uncommony zapewne pochodzą z boosterów otwieranych w setkach a starsze karty może z jakichś większych kolekcji kupionych na aukcji z Allegro. Niech zgadnę, commony są głównie z dużo nowszych dodatków i powtarzają się po kilkanaście-kilkadziesiąt razy?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: no właśnie nie. jest mniej więcej równo co serię od 2012, wcześniejsze różnie. część kart wyraźnie była używana, część była posortowana (np landy razem z landami, sortowanie kolorami) na kilku pudełkach wewnątrz notatki (np. karty dla Dagi), wszystko starannie poukładane by się nie pogięło. kilka zestawów wyglądających na wymagające lekkiego uzupełnienia i do gry (ale w magica grałem raz w życiu więc mogę się mylić)
  • Odpowiedz
@Phyrexia: #!$%@? rodzina. Mój ojciec mi kiedyś wyrzucił figurki Warhammera warte 1k złotych jak wyjechałem do Holandii na parę miesięcy. Myślał że to nic nie warte figureczki, obstawiam że coś bardzo podobnego tutaj musiało się stać.
  • Odpowiedz
że myślę, by wywalić.


@Zjem_Ci_Pierozka:
Cały karton? lepiej wystawić na allegro. Sprzedasz za groszówkę/szt. i już masz stówę. Niektórzy skupują np. do rękodzieła. W sensie np. malują obrazki i chcą mieć ten sam format i tył aby była talia.
  • Odpowiedz