Wpis z mikrobloga

#roblox.

#!$%@?, jak ja tego nienawidzę. To jest rak wśród gier. Twór, od którego dzieci powinny być trzymane z daleka.

Ale grają w to, #!$%@?, WSZYSCY rówieśnicy mojego syna. Koledzy w przedszkolu, kuzyni, #!$%@?, wszyscy i wszędzie.

No i nie wiem.

Jak mu nie pozwolę, to jeszcze bardziej wyalienuję go ze środowiska rówieśniczego. A Młody i bez tego ma trudności w kontaktach z innymi dziećmi.

A jak mu pozwolę, to za każdym razem jak włączy tę durnotę, będę miał wyrzuty sumienia, że robi coś, czego nie powinien robić.

Gdyby to zależało tylko ode mnie, to prędzej puściłbym mu GTA, niż to coś. Serio, uważam, że cała przemoc w "dorosłych" grach nie jest tak szkodliwa, jak Robloxa, jego mechanika, i model biznesowy.

Z drugiej strony areny jest Minecraft - gra, która - w moim odczuciu - absolutnie genialna, będąca szczytem doskonałości gier dla dzieci (i nie tylko). Ale... pod warunkiem, że się w nią gra. Ale Minecraft obecnie nie służy do tego, żeby w niego grać, tylko do tego, żeby oglądać filmy na Tubie od jakichś debili.



  • 10
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: Już #!$%@?łeś, bo dopuściłeś w ogóle do tego, że on sam chce w to grać. Dobry kontakt z rówieśnikami, jeśli opiera się na graniu w gierkę jest nic nie warty. Znajdź mu jakieś zajęcie, podczas którego wykonywania będzie faktycznie coś robił z innymi. Granie w grę go w ogóle nie rozwinie.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: Niestety muszę się z Tobą zgodzić co do tego, że lepiej jest trzymać dzieci z daleka od tego, czym stał się Roblox. Kiedyś tak nie było, bo gierka ta nie była aż tak popularna. Teraz jest tam lawina toksycznych ludzi oraz na każdym kroku znajdą się zachęty do zakupu waluty premium na jakieś przedmioty kosmetyczne i inne bzdety. 9 lat temu, gdy ja zaczynałem swoją przygodę w tej grze było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Dobry kontakt z rówieśnikami, jeśli opiera się na graniu w gierkę jest nic nie warty.


@ktomizajalnazwy: Ale bzdura. Pamiętam jak kiedyś tłukłem ze znajomymi z klasy w Minecrafta i jak poznawałem w tej grze znajomych moich znajomych, z którymi dalej utrzymuję kontakt, tylko tym razem już na imprezkach.

Są różne sposoby zawierania znajomości, a takie uogólnianie to glupota.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek napisz co to jest, mignęło mi gdzieś i zastanawiałem się o co chodzi z tym robloxem.

Z minecraftem od jakiego wieku bezpiecznie zacząć? Lepiej na telefon czy na komputer? Muszę się tego uczyć czy dziecko samo opanuje? Jest po polsku?
  • Odpowiedz
@TheJaster: Najgorzej lecząc swoje chore ambicje odcinać dziecko od kontaktu z rówieśnikami, świat niestety jest tak skonstruowany że zrobi mu tym tylko krzywdę, dziwak Krzyś co nie je mięsa nie gra w Minecrafta i nie ogląda YouTube, pustelnik wśród rówieśników.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek m to samo. Robuxy mu kupiłem, wydał na jakieś gówna. Adopt nr, prowadzenie knajpy- myślę "może to nie takie głupie, może ma to sens". A tu #!$%@? Wojan czy Palion w to gra i drze mordę. Łączę się w bólu.
  • Odpowiedz
@hitherto każdy wiek na minecraft jest dobry. Zaczolem grać 10 lat temu, właśnie pożegnalem sie z moja bylą i przyjacielem grając razem na naszym serwerze. Minecraft jest zajebista gra, ltora pozwoli dzieciakowi pobawic sie klockami na wielką skalę ( ), nie ma co oceniac. Jak bedxie gral TYLKO ze znajomymi to spoko, na serwerach są rozni ludzie. Moze tez grac sam. Amen.

Tylko java edition
  • Odpowiedz