Wpis z mikrobloga

  • 264
Tekst podkradziony ze strony Reprezentant na FB, jak dla mnie złoto xD
Oceny po meczu Polska-Rosja (skala 1-10)

Łukasz Fabiański – 5
Jak ktoś strzela ci gola między nogami z ostrego kąta, po meczu nie dzwonisz do mamy się tym pochwalić. Trzeba jednak przyznać, że ostatni raz z tak bliskiej odległości strzelał na jego bramkę syn Jan na majówkowym grillu. W 2018 roku, gdy miał 3 lata. Teraz strzela już co najmniej z 5 metrów.

Tomasz Kędziora – 5
Niby nie zagrał najgorzej, ale momentami Rosjanie kręcili nim tak niemiłosiernie, że Kędziorze przypomniały się słoneczne weekendy spędzone w kijowskim lunaparku. Plus za uratowanie sytuacji w końcówce pierwszej połowy.

Michał Helik – 6
Mógł i powinien podtrzymać passę meczów, w których prokuruje karnego. Udało się tego uniknąć tylko dlatego, że Dziuba trzymał pion jak na taśmach z hotelu. Poza tym dobry mecz Helika. On może zadzwonić do mamy w pełni zasłużenie.

Kamil Piątkowski – 5,5
Gdyby sezon temu jakiś podróżnik w czasie powiedział mi, że o pierwszy skład reprezentacji na Euro będzie bił się 20-letni stoper Rakowa Częstochowa, spróbowałbym napisać do Dudy, żeby przyspieszył naturalizację Manuela Arboledy. A tu patrzcie. Wstydu nie ma.

Przemysław Frankowski – 5,5
W akcji bramkowej pokazał wszystko, z czego go znamy. Dobre wyjście, kiepskie przyjęcie piłki i zaskakujące podanie. Szkoda, że w każdej dobrej akcji Przemka zazwyczaj jest także coś kiepskiego i zaskakującego.

Tymoteusz Puchacz – 4-
W pierwszej połowie wyglądał jak gracz, nie wiem, 11. klubu polskiej ekstraklasy? Po przerwie byłbym nawet w stanie uwierzyć, że kupi go na ławkę jakiś średniak z Bundesligi. Minus za to, że prawie połamał Dżikiję. Bez szacunku dla legendy z zaprzyjaźnionej Amici Wronki.

Grzegorz Krychowiak – 7
Grał jakby przeciwko Rosjanom występował co tydzień. W mojej ocenie – lepszy od Klicha.

Mateusz Klich – 6,5
Cały Mateusz. Nie byłby sobą, gdyby nawet w bardzo dobrym meczu czasem sobie nie zniknął na 5 minut. Piękną asystę nieudolnym przyjęciem ukradł mu Frankowski.

Dawid Kownacki – 2,5
Większym zagrożeniem dla Rosjan był siedzący na ławce Robert Lewandowski.

Karol Świderski – 4,5
Jego podania miały równie duże szanse powodzenia, jak 13-letni Karol u dziewczyn w gimnazjum.

Jakub Świerczok – 7
Gdyby sezon temu jakiś podróżnik w czasie powiedział mi, że o pierwszy skład reprezentacji na Euro będzie bił się 28-letni snajper Piasta Gliwice…

Zmiany:
Bartosz Bereszyński – 4,5
Jego wejście za Kędziorę zmieniło mniej niż głosy Platformy w Sejmie.

Jan Bednarek – 5,5
Powstrzymał akcję bramkową Rosjan, więc ma bonus do noty wyjściowej.

Kamil Jóźwiak – 5,5
W kilka minut pokazał więcej walki wręcz niż Artur Szpilka w ostatnim pojedynku.

Jakub Moder – 4,5
Za sprokurowanie groźnej sytuacji dla Rosjan miało być niżej, ale duże brawa za to, że przy strzale zdołał wykopać piłkę za stadion.

Karol Linetty, Kacper Kozłowski – brak oceny
Zagrali zbyt krótko, by zasłużyć na opis.

Paulo Sousa – 6
Rezerwami ugrał przyzwoity wynik z odwiecznym rywalem. Miało być 7, ale później sobie przypomniałem, że identyczny rezultat osiągnął też Franciszek Smuda.

Mateusz Borek – 8
Mocna zmiana za Szpakowskiego. Doceniam niekonwencjonalne zagranie z 38 minuty, gdy plastycznie opisał proces rozkładania parasola nad Stanisławem Czerczesowem.
#mecz #pilkanozna
  • 9
  • Odpowiedz
Kompletnie nie rozumiem zachwytem Świerczoka... Czym, po za strzeleniem bramki, ten człowiek się wykazał na boisku? Tym, że przy każdej walce z ruskim się wywracał tracąc piłkę? Jeśli tak to 11/10 bym dał. Żadnej siły, walki, przepychania, zastawiania się z piłką przy takich starciach. Nawet umiejętnie faulu nie potrafił wymusić gdy ruscy za mocno napierali.
  • Odpowiedz
@radimlja: ty ten mecz oglądałeś, czy po prostu jesteś aż takim piłkarskim normanem? Zagrożenie z przodu to był jego gol, gdzie idealnie wbiegł w pole karne i to jego timing był w tej akcji większą zasługą niż dobre wyczucie Frankowskiego, bo ten podał od razu jak tylko dobiegł do piłki odbitej od sęka. Do tego dobry strzał, który niestety skończył na poprzeczce. Poza tym repra nie pokazała z przodu nic
  • Odpowiedz