Wpis z mikrobloga

Też macie problem z płatnościami na Aliexpress kartami w dolarach wydanymi przez Alior Bank?
Czasami normalnie przechodzi a czasami pyta o ePIN z kodem SMS. Jeżeli zapyta o te dwie rzeczy to pomimo wpisania poprawnych danych i kliknięciu wyślij, po powrocie na Aliexpress i tak wyświetla się informacja o tym, że płatność nie powiodła się i kod błędu CSC_7200015.
#aliexpress #aliorbank
  • 10
@marek_g: Dziwię się, że nikt nie odpowiedział. Ten problem powstał po wprowadzeniu 3D secure. Do tej pory czasem przechodzi a czasem nie. Pisałem i do kretynów z Aliora i do debili z Ali. Jedni zwalają na drugich a nie chcą się między sobą kontaktować. Kretynka z Aliora poleca mi, żebym płacił Blikiem, ale Blika nie ma w kantorze! Normalnie tragedia, co się u nich tam dzieje. U jednych i u drugich.
@wcale2: Ja dzwoniłem do banku ale później dałem sobie spokój bo to nic nie dawało.
Teraz jest loteria. Raz przejdzie raz nie. Na 11.11 robiłem 7 transakcji. Jedna z nich przeszła dopiero za trzecim razem. Z kolei 2 dni temu próbowałem i próbowałem, nie udało się (kartą do konta w USD), musiałem BLIKiem ze złotówkowego.
Zauważyłem, że łatwiej transakcje przechodzą gdy na koncie jest większa kwota ale może to tylko moje
@marek_g ja tego tak nie zostawię.
Też mi jedna i druga strona pisała/mówiła o PSD2 i żadna z nich nie udzieliła odpowiedzi jak zapytałem: w aliorze, czy w kanale transakcyjnym od AliExpress było zadanie użycia PSD2? Nie udzielimy panu tej informacji ze względu na pana bezpieczeństwo. Z AliExpress to samo.napisalem maila do obydwu, zobaczymy, może uda mi się tych idiotów skonfrontować.
@marek_g: Dzisiejsza rozmowa z kretynami w Alior Banku (dopiero po kolejnym mailu, w którym zapytałem, czy są kretynami):
AB-Pana transakcje zostały odrzucone ponieważ AliExpress nie dostosował się do Unijnego rozporządzenia i nie stosuje PSD2
Ja-Rozumiem, czyli chce mi Pani powiedzieć, że od wprowadzenia PSD2 nikt w Unii nie może niczego kupić w największym sklepie na świecie. Z żadnych innych banków?
AB-Ja nie wiem jak jest w innych bankach.
Ja-Ok, skoro AliExpress
@wcale2: @marek_g: Próbuję właśnie zrobić płatność na ali karta walutową w dolarach (konto walutowe t-mobile) - dwie próby, dwie nieudane...
Udało się wam to jakoś obejść?