Wpis z mikrobloga

Sezon 14 - zmiana warty(?).
Prolog - w skrócie - był to udany sezon, było w nim widać jakość drużyny, i wciąż drzemiący w niej potencjał. Pewne rzeczy można było zrobić lepiej, tak jak zawsze, ale myślę że zbytnich powodów do narzekania nie ma...
---------------------------------------------------
1.1 Przebieg sezonu
---------------------------------------------------
Jak zawsze przed sezonem, rozegraliśmy parę sparingów, wszystkie wygrane. W międzyczasie postawiliśmy pierwszy krok do skompletowania potrójnej korony - zwycięstwo w Superpucharze Polski z Piastem Gliwice, po meczu który potoczył się co najmniej dziwnie. Piast strzelił bramkę na 2-2 już po doliczonym czasie gry, ale w rzutach karnych, szczęście było po naszej stronie.
Potem rozpoczęliśmy walkę o Ligę Mistrzów - na początku wygrany dwumecz ze Slavią Praga, następnie łatwa wygrana w dwumeczu z Anderlechtem. Grupa, w której się znaleźliśmy, na papierze była łatwa, jednak w praktyce wcale nie była to łatwa przeprawa. Przyszło nam się mierzyć z RB Salzburg, Trabzonsporem i Schalke. Grupę zakończyliśmy z trzema wygranymi: 2-1 z Trabzonsporem, 4-1 z Schalke, i ponownie 2-1 z RB Salzburg, i trzema przegranymi: 1-2 z Salzburgiem, 2-4 z Schalke i 2-3 z Trabzonsporem. Dużo o tej grupie może powiedzieć ilość punktów. 1. Schalke - 10 pkt; 2. Widzew - 9 pkt; 3. RB Salzburg - 9 punktów; 4. Trabzonspor - 7 pkt. Co tu powiedzieć, dużo ciekawych meczów w grupie, i wygrana z Salzburgiem, dały nam awans do fazy pucharowej, w której czekał na nas Real Madryt. Teoretycznie - starcie Dawida z Goliatem, praktycznie - twarda walka do samego końca o awans do 1/4. O tym później.
Pierwsza połowa sezonu, to absolutna dominacja - 14 wygranych, 2 remisy, 1 porażka, i 12 punktów przewagi nad wiceliderem - Górnikiem Zabrze. Losy sezonu mogliśmy spokojnie rozstrzygnąć jakieś 5 kolejek przed końcem, jednak po trzech meczach rundy wiosennej, dostaliśmy niespodziewanie dwa gongi - porażka z Piastem 2-3, i z Legią 0-1. I właśnie Legia z którą przegraliśmy, próbowała nas doścignąć, bo na 17 meczów, nie przegrali żadnego, tylko dwa zremisowali. My oprócz wspomnianych porażek, zremisowaliśmy trzy razy, czym też lekko utrudniliśmy sprawę, jednak nie dość, że byliśmy rozpędzeni, to mieliśmy spory zapas z rundy jesiennej, co dało nam chyba najpewniejszy triumf w Ekstraklasie. Od 7. kolejki byliśmy na prowadzeniu, i tak naprawdę nikt nie był w stanie nam realnie zagrozić. Tak więc 3. z rzędu, i 7. w historii tytuł stał się faktem, i zrobiliśmy kolejny krok w kierunku potrójnej korony.
Kończąc wątek Ligi Mistrzów, pierwszy mecz rozegrany przy P138, niespodziewanie zakończony remisem 2-2, a naprawdę niewiele brakło, żeby ten mecz skończył się naszą wygraną. Drugi mecz to tak jak wspomniałem, walka do samego końca o rezultat, dający nam awans do 1/4, niestety mecz przegraliśmy 0-1, nie z byle kim bo Realem, ale chyba wyjątkowo nie będę się żalić, że zwycięstwo było w naszym zasięgu i że szkoda, bo owszem było. Ale to jednak Real, i po tym meczu byłem całkiem zadowolony. Szkoda tylko że tym samym przygoda z europejskimi pucharami się zakończyła, i nie było nam dane walczyć chociażby w LE, czy Conference. Ale co mi pięniążków wpadło do kasy to nasze bo wpadło około 30 mln € ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Sezon zakończyliśmy finałem Pucharu Polski, w którym wygraliśmy 4-1 z Lechią Gdańsk, i takim sposobem skompletowaliśmy potrójną koronę.
Napastnik-newgen z poprzednich wpisów osiągnął jeszcze lepszą formę i zdobył 35 bramek w 42 meczach, i tutaj następuje ta zmiana warty, Arokodare powoli zdobywa mniej bramek, znaczy się dalej ma ich dużo, w 38 meczach strzelił 27 bramek, ale już na poziomie Ekstraklasy różnica jest widoczna - Newgen 26 bramek w lidze, Arokodare 18. Jakby nie było dalej mam zajebiste duo.
Jakby ktoś chciał wyniki LM, LE, Conference, czy ogólnie innych lig to pisać!
---------------------------------------------------
1.2 Awans do Ekstraklasy:
---------------------------------------------------
1. Pogoń Szczecin
2. GKS Katowice
3. Śląsk Wrocław(po barażach)
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Tak jak zapowiadałem, z drużyną pożegnał się Leroy Abanda, więc musimy szukać LO, najlepiej w roli BWO, bo okazuje się że mój newgen właśnie na tej pozycji rozwija się naprawdę dobrze, ale no wiadomo, ktoś musi być na zastępstwie. Ponadto z Legii przyszedł newgen na ŚO, który tak naprawdę jest z mojej szkółki, jednak został wykupiony parę sezonów temu, co ciekawe, przy sprzedaży została zawarta klauzula, na mocy której Widzew otrzyma 20% kwoty następnego transferu, ale że przeszedł do Widzewa, to 20% otrzymał właśnie Widzew ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie jestem zadowolony z owoców mojej szkółki, bo w tym sezonie kolejny newgen puka już do pierwszego składu, a w kolejce już jest kolejny, przy czym paru obiecujących pójdzie na wypożyczenie, i pierwszy raz mam ból głowy z newgenami.
Tutaj też napiszę o napastniku o którym wcześniej pisałem, za niego przyszła najwyższa oferta przez całą moją przygodę z Football Managerem - bodajże 56 mln €. Ktoś może uznać, że zgłupiałem nie przyjmując takiej oferty, ale w momencie gdy w kasie już mam ponad 60 mln €, i jest chyba najjaśniejszym punktem drużyny, to szkoda mi ryzykować obniżeniem jakości drużyny. Biorę też pod uwagę to, że jednak szkółka nie obrodziła zbytnio w klasowych newgenów na pozycji napastnika.
Na dodatek bez żadnego pytania, klub zbuduje nowy stadion, co uważam za dobrą decyzję. Dodam też że niestety przez rozwój technologiczny bla bla bla, poziom obiektów nieznacznie spadł bla bla bla, poprosiłem zarząd o rozbudowanie obiektów młodzieżowych i bazy treningowej, więc pod koniec roku powinny mieć już po 5 gwiazdek.
Co do obiektów
---------------------------------------------------
3. Co dalej?
---------------------------------------------------
Tutaj tak jak wspomniałem, będę szukać mocnego LO, może kogoś jeszcze dobiorę na środek obrony, i ewentualnie na skrzydło/skrzydła. Oczywiście będę celować w młodych zawodników, bo oprócz tego, że Arokodare już ma 32 lata, to jednak część kadry też już raczej jest bliżej końca kariery, i trzeba być przygotowanym na to, że w pewnym momencie przestaną dawać drużynie odpowiednią jakość.
Co do celów w rozgrywkach, to pozostają te same, co w poprzednim sezonie.

Miłego wieczoru i zapraszam pod posta w razie pytań ( )
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
druglord - Sezon 14 - zmiana warty(?).
Prolog - w skrócie - był to udany sezon, było...

źródło: comment_1622482901MGZBACK2CU8xVOgmXB3juy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach