Wpis z mikrobloga

#internet #google
Drugą noc dostaję od google smsy z kodami weryfikacyjnymi mimo że śpię i nic nie robię. Wydaje mi się, że ktoś może próbować majstrować coś przy moim koncie. Wczoraj zmieniłem hasło do usług google, ale mimo to tej nocy znowu dostałem 2 kody. Jak mogę sprawdzić o co tu chodzi?
  • 10
@kamilspl: ok, ktoś po prostu zna Twojego maila i robi przypomnienie hasła przy użyciu telefonu - czeka na błąd.
Nie udzielisz dostępu, więc niczego nie dostanie. Jeśli robi to nieumiejętnie to wreszcie google go wyłapie. Śpij spokojnie.
@kamilspl: gmail powiązany z YT, gdrivem i innymi googlowymi usługami nie powinien być stosowany do codziennego użytku. Stwórz sobie jakiegoś specjalnie do gównostronek i nie rób żadnego powiązania między nim a głównym gmailem.
@zielonebordo: łatwo tak mówić. Głównego maila mam na o2, jeszcze w gimnazjum zakładany. Nie dosyć że podawanie gdzieś tego maila jest żenujące (15 lat temu nazwa wydawała się spoko) to przychodzi więcej spamu niż całej reszty.
@kamilspl: łatwo też zastosować. Najważniejsze to rozdzielić usługi google, mail oficjalny (np do CV czy bankowości) i oddzielny do gównostronek. Całość możesz sobie spiąć Outlokiem czy Thunderbirdem i życie jest prostsze.
@zielonebordo: to wszystko prawda, ale w takim wypadku będę miał jakieś 5 maili: 3 służbowe, 1 do gównostron, 1 własny. Sporo tego. Ale dzięki za rady, kiedyś usiądę, pokazuję te gównokonta, pozamieniam maile.