Wpis z mikrobloga

#paypal

"Kupujący zgłosił roszczenie, oświadczając, że transakcja została przeprowadzona bez wiedzy lub zgody właściciela konta. Kliknij przycisk Rozstrzygnij roszczenie teraz, aby sprawdzić możliwości rozwiązania tego problemu oraz dostarczyć informacje, które pomogą w postępowaniu firmy PayPal w tej sprawie. Odpowiedź musimy otrzymać w ciągu 7 dni od daty utworzenia sprawy, aby móc uwzględnić otrzymane informacje w naszym postępowaniu."

Sprzedałem chinolowi gold w grze, 140$ udało mi się wypłacić, 45$ utknęło i mam saldo na minus 400+ zł. Jedynym dowodem sprzedaży jest rozmowa na skype i dowód zakupu na pewnej stronie gdzie handluje się różnymi rzeczami z gier http://www.elitepvpers.com/

Uda mi się odzyskać te 45$? jeśli nie to paypal będzie chciał ode mnie resztę kasy jeśli przegram?
  • 11
  • Odpowiedz
@nvll: W takim wypadku gdybym pozwał do sądu paypal to miałbym jakieś szanse odzyskać pieniądze? ogólnie to chciałem te 45$ też wypłacić i ewentualnie gdyby takie cyrki się działy to po prostu olałbym sprawę ale pomyślałem sobie "eee pewnie aż takiego pecha nie mam, niech sobie leży ta kasa na razie".
  • Odpowiedz
@nvll: Ja też nie polecam, jakby mi na szybkości sprzedaży nie zależało to bym po prostu na allegro sprzedał, nawet nie wiem dlaczego tych 45$ od razu nie wypłaciłem :/ bo właśnie czytałem dużo o tym, że paypal to złodzieje więc liczyłem się z tym, że mogą mi kasę zablokować i tylko parę złotówek max zawsze tam trzymałem.

"jak masz podpiętą kartę do konta, to ją jak najszybciej usuń "
  • Odpowiedz
@nvll: "Nie możesz usunąć swojego rachunku bankowego, kiedy saldo Twojego konta jest ujemne. Aby zwiększyć saldo, dodaj środki."

He he.

Co do tych ~400 zł to jak przegram to oni też mnie mogą pozwać? jeśli tak to będę musiał to tego Luxemburga #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@chilew: mogą, ale musieliby to zrobić w Polsce, możliwe jest, że przekażą sprawę do jakiejś firmy widyfikacyjnej

dobrze, że nie miałeś podpiętej karty, bo by ci próbowali obciążyć kartę na tą brakującą kwotę
  • Odpowiedz
@nvll: Dodałem drugi fałszywy adres jako domowy i zmieniłem numer telefonu, niestety starego adresu nie udało mi się usunąć ale przynajmniej nie będą mi dzwonić na telefon, choć mam nadzieję, że jednak wygram ten spór, ten gość zgłosił nieautoryzowane włamanie, jeśli nie zmieniał swojego IP to powinni mi chyba przyznać rację.
  • Odpowiedz