Wpis z mikrobloga

@Watchdog_Polska wiem że macie dużo pracy, ale ja już nie daję rady, może będziecie w stanie mi pomóc, jeśli jakkolwiek mieści się to w Waszym zakresie.
Od 2018 walczę z #orange by podłaczyli do mnie #swiatlowod. Pod koniec 2019 udało się osiągnąć tyle, że technicy montowali światłowody na słupach na osiedlu. Adres jest objęty w projekcie POPC2, jednak podłączyli część osiedla, a półtorej ulicy (w tym moją) nie (mimo że światłowód wisi na słupie i mogę sobie na niego popatrzeć przez okno). Projekt miał zakończyć się we wrześniu 2020r., jednak dostali możliwość przedłużenia terminu do 29 kwietnia 2021r. Tego terminu też nie dotrzymali, mimo że okłamywali mnie na infolinii na kilka dni przed końcem terminu, że "przeprowadzane są testy i na pewno na dniach będzie podłączone". Po tym terminie wrócili do starych śpiewek - że jest w planach, ale nie wiadomo kiedy. Kontaktowałem się z Centrum Projektów Polski Cyfrowej, wysyłali oni zapytania do Orange, a ci odpowiadali, że "tak, na pewno zdążą przed terminem", potem (w ten poniedziałek) że "noo, za 30 dni podłączymy + 30 dni na wejście do sprzedaży", a jak zapytałem się CPPC jaką mam gwarancję, że to zrobią, to odpisali że

Beneficjent projektu nr POPC.01.01.00-14-0033/17 pn. „Warszawski Wschodni i Warszawa Orange Światłowód” złożył do CPPC stosowny wniosek o przedłużenie terminu zakończenia realizacji wskazanej inwestycji, który został poddany ocenie ekspertów i aktualnie procedowany jest aneks sankcjonujący przesunięcie terminu do dnia 29 sierpnia 2022 r.


Wybaczcie język, ale #!$%@? mnie już strzela. Obecnie jest podłączone 10Mbit dzielone na kilkanaście osób, nic lepszego nie podłączą, więc praktycznie nie idzie z tego korzystać. Orange notorycznie okłamuje mnie, jak i rządowy oddział do zajmowania się tymi projektami. Nawet Rzecznik Funduszy Europejskich powiedział mi, że jedyne co może zrobić, to cisnąć CPPC, który jest pod nimi.

Myślałem żeby uderzać z tym do Rzecznika Praw Konsumenta, powołując się na kłamstwa Orange (wszystkie rozmowy z konsultantami mam nagrane), albo do Rzecznika Praw Obywatelskich, że jestem wykluczony cyfrowo, ale nie wiem czy mam szansę, by ktoś się tym zajął.

Co myślicie? Jest szansa, żeby cokolwiek zdziałać innymi kanałami? Potrzebuję chociaż jakiejś rady w którym kierunki iść. To brzmi mi jak jakiś konkretny wałek, pieniądze płyną z UE, a Orange... jest po prostu sobą.
#pomocy #kiciochpyta
  • 14
@Bielecki: Ja pierdziele, nie zawracaj ludziom z watchdog polska dupy, to nie ten kaliber. Przedluzenie dostal kazdy beneficjent POPC i beda sie z tym #!$%@? do 2023 jak nie 2025 roku, firma ktora dziala na moim terenie miala finalny termin tez w zeszlym roku i co? Teraz nie maja nawet 1/3 zrobionych. Generalnie jest balagan, za dziury w dokumentach inwentaryzacji czy geodezji gminy, stad rozne takie rzeczy sie biora, ze dom
@krzywy_kanister: tylko ich znam z ludzi, którzy mogliby mi pomóc. Nawet rada w którym kierunku iść będzie dla mnie na wagę złota. Nie wyrabiam już z kłamstwami Orange, a uważam, że trzeba ich cisnąć, a nie machać ręką. Ja wiem, że mamy taką mentalność w kraju, że zmarszczymy nosek, a potem machniemy ręką, ale przydałoby się to w końcu zmieniać.
@Bielecki: Przestan pieprzyc od rzeczy, zobacz jaki jest burdel ogolnie przy POPC, ze miasta wojewodzkie czy duze powiatowe beda mialy dofinansowane adresy a ile mniejszych gmin, miejscowosci i wiosek omina. Orange zawsze robil i bedzie robil waly, czesc z nich to zwykle niedorobki czy bledy, nie zlosliwe robienie komus na zlosc sam to odczulem w ramach innego dostepu do internetu.
@krzywy_kanister: dobra typie, zluzuj majty, interesuje mnie załatwienie tych wałów, niedoróbek i błędów, a nie całowanie firmy po stupkach, że w ogóle raczą się zająć swoją pracą. Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to po prostu się nie odzywaj
@Bielecki: xD przeciez ty za nic nie zaplaciles, opisalem ci jak to wyglada, oni moga powiesic kabel zgodnie z obecnym projektem przy plocie i tobie nic do tego. Gadac to sobie mozesz z UKE czy centrum projektow polska cyfrowa ale dostales odpowiedz o opoznieniu i pieklisz sie jak dziecko ktore nie dostaje tego co chce. Jak nie masz nic do powiedzenia to nie marudz ani nie zawracaj ludziom dupy, nie jestes
przeciez ty za nic nie zaplaciles


@krzywy_kanister: a gdzie coś takiego powiedziałem?

Gadac to sobie mozesz z UKE czy centrum projektow polska cyfrowa


@krzywy_kanister: i tak zamierzam

dostales odpowiedz o opoznieniu


@krzywy_kanister: któryś raz z kolei. Zwalanie winy na COVID, gdzie wprost napisali, że w sumie to nie covid, tylko nie potrafią załatwić firm wykonawczych

pieklisz sie jak dziecko ktore nie dostaje tego co chce


@krzywy_kanister: pieklę się
@Bielecki: xD nie wiem ale sie wypowiem, nawet nie miales pojecia zeby uderzac do UKE czy urzedow zajmujacych sie dotacjami unijnymi. Przeciez ty nic nie zalatwiales w urzedach, POPC to dotacja odgórna, nikt ciebie nie pytal o zgode ani o zainteresowanie a UKE zbiera biale plamy od operatorow. Nie masz nic do powiedzenia, pieklisz sie, ja juz pomagalem osobom w kwestii swiatlowodow kiedy ktos chcial dowiedziec sie wiecej. Napisalem ci co
nawet nie miales pojecia zeby uderzac do UKE czy urzedow zajmujacych sie dotacjami unijnymi


@krzywy_kanister: jestem w kontakcie z CPPC od października, czyli od minięcia pierwszego terminu. Kontaktowałem się tez z Rzecznikiem Funduszy Europejskich, o czym byś wiedział, gdybyś przeczytał post.

ja juz pomagalem osobom w kwestii swiatlowodow kiedy ktos chcial dowiedziec sie wiecej. Napisalem ci co mozna zrobic, potrzeba odgornych zmian ale to lepiej olac


@krzywy_kanister: to podsumowuje Twoją
@Bielecki: nie mają kim robić, normalna sprawa obecnie na rynku. Dla nich priorytetem są miejscowości w których będzie duże zainteresowanie, może na Twojej ulicy było mało pozytywnych deklaracji względem innych adresów. Możesz ich tam poganiać ile chcesz ale ja z tą firmą współpracuje od 8 lat i wiem, że nic nie wskurasz hehe
może na Twojej ulicy było mało pozytywnych deklaracji względem innych adresów


@albcag: wydali pieniądze na rozwieszenie światłowodów po słupach, ale podłączyć nie chcą. Dla mnie to brak logiki - gdyby zrobili jeszcze jeden ostatni krok, jakim jest podłączenie do budynku, to mogliby brać kasę za usługę, a tego nie robią. Poza tym większość osiedla została podłączona, tylko mała część nie. To nielogiczne chociażby od strony biznesowej.

Możesz ich tam poganiać ile