Wpis z mikrobloga

Może ktoś widział, ktoś wie - moduł "otwierania na kod" do domofonu (dowolnego) - w sensie że moduł podłączany przy słuchawce, tak że używając normalnego przycisku-dzwonka (w odpowiedni szyfr morsem/długością przyciśnięć) aktywuje (od strony słuchawki w mieszkaniu) otwarcie domofonu.
Jestem przekonany że to gdzieś widziałem komercyjnie/gotowe (albo jako kit DIY?) a nie wiem nawet jak to znaleźć ("moduł do domofonu" daje zbyt dużo odpowiedzi normalnych rzeczy).

Idea prosta - w bloku (z klasycznym starym domofonem "jakaś#!$%@?") uzyskanie możliwości otwarcia bez klucza, kodem.
Jako że domofon klawiatury nie posiada, ani nie ma możliwości ingerowania w niego od strony systemu - to można się podłączyc wyłącznie od strony słuchawki, i "udawać słuchawkę i przycisk". Klikasz-dzwonisz morsem parę odpowiednich długich-krótkich dzwonków, ustrojstwo to wykrywa i zwiera przycisk i się otwiera.
Możesz podać kod np kurierowi i ci zaniesie paczkę pod drzwi itp.

#elektronika #elektronikadiy #domofon #elektryka
  • 10
  • Odpowiedz
Dodaj arduino lub ESP8266, przekaźnik, podłącz do przycisku w mieszkaniu, do tego prosta aplikacja na androida i będziesz sobie (lub innym) otwierał drzwi z telefonu.


@czarny_i_zly: to nie dla mnie, proste rozwiazania "podłączyć i zapomnieć" u ludzi są lepsze, niż programowanie esp i walka "bo zmieni router i domofon nie działa"
u siebie mam esphome i takie tam ;)
  • Odpowiedz
@hrumque: skad ja to znam xD nawet u siebie nie zakladam nic wymyslnego bo nic mnie bardziej #!$%@? niz robienie czegos co juz raz zrobilem i ma dzialac. Dorwalem na hurtowni z wystawki widefon kenweii za 100zl co prawda bez gwarancji ale dzwoni, jest obraz, otwiera furtke i brame i mam swiety spokoj.
  • Odpowiedz