Wpis z mikrobloga

@aptitude chyba zesłanie Ducha Świętego
Tate mi mówił że koło niego sklep był zamknięty, a zawsze w niedzielę był otwarty
Za to ja dzisiaj mijałam otwarty sklep. Więc trudno powiedzieć.
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia:

Na Wikipedii jest napisane, że tylko Niemcy, Austria, Holandia, Belgia, Francja, Liechtenstein, Luksemburg, Węgry, Dania i część Szwajcarii ma tylko wolny dzień dziś.
Ciekawe czemu nie Polska...?

Der Pfingstmontag ist ein gesetzlicher Feiertag in Deutschland, Österreich, den Niederlanden, Belgien, Frankreich, Liechtenstein, Luxemburg, Ungarn, Dänemark sowie in weiten Teilen der Schweiz. In Deutschland forderten Wirtschaftsverbände 2005 seine Abschaffung. Sämtliche im Bundestag vertretenen Parteien mit Ausnahme der FDP sprachen sich ebenso wie
  • Odpowiedz
@aptitude a nie, to czekaj. Bo mówisz, że to dziś, a nie w niedzielę. A ja myślałam, że chodzi o niedzielę. A dzisiaj to ja nie wiem niestety :( bo myślałam że mowa o niedzieli
  • Odpowiedz
@aptitude to wychodzi na to, że w Polsce to jest dzień wcześniej, bo w Polsce to jest w niedzielę, więc nie ma poniedziałku w nazwie, no i chodzi o zielone świątki, a to taka potoczna nazwa święta zesłania Ducha Świętego

Ale ja specjalistką nie jestem, taki mój wniosek na podstawie porównania informacji z internetu :p
  • Odpowiedz
to wychodzi na to, że w Polsce to jest dzień wcześniej,


@PyraPrzeznaczenia: Chyba nie do końca, wczoraj u nas w Niemczech też było święto "Pfingstsonntags", (ang. Whitsun), czyli prawdopodobnie "Zielone świątki"

A dziś jest "Pfingstmontag", (ang. Whit Monday).

Trudno się już połapać na tych wszystkich świętach. Najgorsze, że dziś u nas wszystko zamknięte przez to święto.
  • Odpowiedz