Wpis z mikrobloga

@damw: moim zdaniem to jeden z gorszych setów, ale za 100zł był całkiem niezły. Do 200 teraz jest Senna i Jeep. Senna jak dla mnie nudny, ale Jeep na tych nowych oponach wygląda bardzo ciekawie (poza wyłupiastymi lampami).
  • Odpowiedz
@loginprzykladowy: no ale siłą 42093 nie był główny model (bo tutaj się zgadzam, że jest obrzydliwy), tylko ogromną ilość dodatkowych buildów (ponad 100) oraz niska cena (120-140 PLN). Nie wiem, czy z tych zestawów o których wspomniałeś da się zrobić taką samą ilość dodatkowych modeli
  • Odpowiedz
@damw: wiesz ja na to patrzę z nieco innej perspektywy. Nie zależy mi na budowaniu MOCów z konkretnego modelu, a na ciekawych elementach zastosowanych w setach. Własne konstrukcje składam w oparciu o mały magazyn klocków.

Co do MOC to daj ludziom czas. Jeep i Senna ledwo się pojawiły. Myślę, że przynajmniej Senna ma potencjał na dziesiątki alternatywnych buildów, bo jest poskładany z podobnych elementów co Corvette.
  • Odpowiedz
  • 1
@szczebrzeszynek z moich ulubionych to można F1 zrobić, Le Mans (mój faworyt póki co), Morgana Plus (instrukcja za 3EUR), Klasycznego amerykańca, Muscle Car.. Wszystkie alternatywy lepsze od oryginału, którego nawet nie składałem bo od początku mi się nie podobał ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Senna ma potencjał na dziesiątki alternatywnych buildów, bo jest poskładany z podobnych elementów co Corvette.


@loginprzykladowy: ale przy okazji ogrom naklejek, co od razu eliminuje masę klocków z użycia
  • Odpowiedz
@lukmar: no moim zdaniem tak. Ten zestaw kosztuje 120-140 pln, ma sporo fajnych klocków oraz gigantyczny potencjał do składania innych modeli. Ja na początku jak zobaczyłem ten set, to nie chciałem go kupować, zmiękłem gdzieś w okolicy 40-50 MOC powstałych z tego setu, obecnie koło 110 było
  • Odpowiedz
@damw: nie naklejam naklejek, także mi to nic nie zmienia.
@lukmar: cena już skoczyła. Corvette można było kupić poniżej 100zł. Jeśli chcesz składać MOCi na podstawie tego modelu to warto go kupić. Jako źródło części już mniej (ale to niemal każdy mały set jest słaby w tym), a jako model sam w sobie jest moim zdaniem nudny, bez polotu.
  • Odpowiedz
@loginprzykladowy: Nie powiedziałbym że już skoczyła. Od początku roku utrzymywała się na poziomie 130zł. To że okazyjnie dało się kupić za mniej niż 100 to nie znaczy że to była norma.
  • Odpowiedz
@lukmar: na Allegro były one regularnie dostępne za 115 - 120zł. Poniżej 100 w wielu promocjach. Za 130 jeszcze warto kupić jeśli ktoś chce z tego setu budować inne. Ja mam Corvette, ale części z niego konkretnie raczej rzadko używam.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: ja w ogóle chińczyków nie kupuję. Chociaż wiem, że Cada akurat mocno fair jest i podpisuje umowy z twórcami MOC'ów i im płaci za modele. @M_longer chyba nawet z nimi współpracuje
  • Odpowiedz
@damw: Cada jako jedyny z producentów alt-klocków (wymyśliłem nowe słowo) jest spoko. Mają naprawdę fajną jakość, niskie ceny, ciekawe sety i co najważniejsze od dawna oferują nowocześniejsze PF nie bazujące na rozwiązaniach z poprzedniego tysiąclecia (podczerwień).

Mam od nich ze trzy sety - spychacz, pojazd z LeMans (kiedyś myślałem, że podrobili Lego, ale jednak nie) i żółty buggy. Klocki mieszam z Lego jak leci i tylko w newralgicznych miejscach staram
  • Odpowiedz