Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Często pisze, że wg zasad tradycyjnej giełdy spadek do 30% to korekta, powyżej to już recesja. Fakt, ze Bitcoin jest, albo był?? bardziej zmienny niż akcje, ale od jakiegoś czasu to się sprawdza. Mieliśmy spadek mniej więcej 30% i to chyba na tyle. Może pojeździ jeszcze po okolicach 40k i +, ale na trwale przełamanie 40k w dol, to ja bym nie liczył. W sumie traktuje to i tak sportowo, bo sam hodluje btc.
#bitcoin
  • 23
@Obruni: mam wrażenie, że ludzie nie siedzący za długo w krypto to często nadinterpretują i potem mamy przy zwykłej korekcie info w gazetach "Bitcoin upadł" albo jakieś nowe osoby na tagu, które w pełni przekonane już zakładają temat, że dobrze, że już ten internetowy pieniądz #!$%@?ął i się nie podniesie.
@CzulyTomasz: właśnie po to są korekty. Są po to, żeby odsiać panikarzy. Zasada jest taka, (na wszystkich walorach inwestycyjnych nie tylko BTC) ze kiedy wzrosty trwają zbyt długo bez korekty, to " słabe ręce" mają zbyt duży udział w rynku i w wypadku czegoś, co mogłoby być korekta, ich wyprzedaż powoduje zwałkę ceny i recesje. Idealnym przykładem jest tutaj to, jak BTC spadł w 2018 z 20k, na 4k dlaczego? A
@goparys: tak są grubasy tak jak i na wszystkich innych rynkach (fakt rynek krypto jest nieregulowany) Tyle ze grubasy to nie jest jakaś zwarta grupa. Wg mnie kiedy jedne grubasy trząsa rynkiem w jednym kierunku, to inni wkładają im kije w szprychy i znowu wychodzi na zero.
@kamil-wasniewski: Kamil, ale na koniec, biorąc pod uwagę dłuższy okres, wg mnie te manipulacje sie znosza i nie maja wplywu. Mamy zmarszki na wodzie, mamy fale na wodzie, mamy przypływy i odpływy, ale w dłuższym okresie liczy się tylko poziom wody w oceanie.
@Obruni: Przypływy, odpływy itp
Wyobraź sobie, że jak Bałtyk zostałby zanieczyszczony np. jakąś chemią/toksyną to pootrzebowałby około 70 lat na wymianę/filtrację wody na zasadzie odparowania i spadania.
@Obruni: Chyba zapominacie o najważniejszym fakcie, do opinii publicznej przez osobę Elona Muska dotarły badania nt wpływu BTC na środowisko z których jasno wynika, że kopanie BTC zabije nas szybciej niż globalne ocieplenie, dziura ozonowa, terroryści i całe inne zło tego świata. Według mnie teraz nastąpi gigantyczna recesja na całym rynku kryptowalut pogłębiana kolejnymi konferencjami klimatycznymi podejmującymi temat i wynikającymi z nich ustawami ograniczającymi btc.
@hubbus: Jasne ze się skeszowalem. Po to kupiłem, żeby zarobić. Przyjąłem zasadę, że kupuje BTC regularnie bez względu na cenę, jednocześnie, kiedy BTC jest relatywnie drogi, to keszuje jakiś niewielki procent, ale tez cały czas dokupuje. Stosując tą metodę mam dzisiaj więcej w BTC niż w 2017tym,a jednocześnie wyjąłem w fiacie wielokrotnie więcej, niż włożyłem. Przecież to jest samograj, nie trzeba wiele, wystarczy nie mieć "weak hands"
@Obruni: kiedy uznajesz, że BTC jest drogi? Mówimy tu o szczycie bańki i wypłacaniu wtedy w okolicy, czy też po drodze, gdy osiągnie jakiś wskaźnik albo po prostu ma lokalny szczyt i chwilowo mocno urósł? Jak możesz to napisz coś więcej, bo jestem ciekaw takiej strategii.
@Masteriks: oj wiesz, tu daje z reguły przykład tego, ze budowa stadionu piłkarskiego, to jak budowa małego miasteczka Dobry klub piłkarski ma budżet jak małe państwo :), Ślad węglowy dużej imprezy sportowej jest gigantyczny i wszystko to po to, żeby kilkunastu gości pobiegało sobie za piłką. Powiesz pewnie, że kładę demagogie- jasne ze tak. Skoro ludzie zapłacą za ten show i wszystko się spina finansowo to jest ok. No to tak
@CzulyTomasz: To jest nieostre, nigdy nie wiemy kiedy jest górka. Ale wg mnie najprościej jest przyjąć pewne zasady. Np. kupuje za 100zl miesięcznie i od razu decyduje, ze kiedy będę miał np. 3000 to wypłacam sobie 500zl i wydaje na cos, co sprawi mi radość, Co nie zmienia zasady, ze nadal wpłacam regularnie tę stówę co miesiąc i np. już od początku zakładam, ze przy 3k wypłacam 500zl, przy 5k wypłacam
@Obruni: dlatego sztuczna inteligencja już zabija zawód brokera giełdowego, lekarza (co wydaje się niemożliwe) logistyka, itd, bo AI niezmordowanie szuka zmiennych 24/7, nigdy nie ma wolnych dni i wyszukuje zależności które nam by do głowy nie przyszły AI po prostu mieli dane w tempie dla człowieka niewyobrażalnym i wyciaga wnioski. Ale to juz inny temat.
@hubbus: ooo złapałeś mnie :), Tak, przy tym alt sezonie, to zdecydowanie zarabiam na altach i farmingu, a zyski idą na życie i dalsze inwestycje, tak w BTC jak i w tradycyjną giełdę, bo trzeba dywersyfikować.