Wpis z mikrobloga

Największą bolączką wszystkich nowych projektów #shitcoin są szybkie wyprzedaże po szybkich wzrostach w pierwszych godzinach (wiadomo przy takiej ilości shitów większość chce w krótkim czasie zarobić na shicie i szukać dalej). Niektóre projekty to przeżywają, ale większość popada w zapomnienie, zwłaszcza za słabym marketingiem, bo niekoniecznie musi to być rug pull. Zauważyłem, że problem ten w jednym projekcie https://moonfiretoken.xyz/ rozwiązany ma być tak:

Within the first 12 hours 38% burn
28% Back to the Liquidity Pool, 10% Redistributed to Holders

within the first 24 hours 31% burn
23% Back to the Liquidity Pool, 8% Redistributed to Holders

Within the first 3 days 24% burn
18% Back to the Liquidity Pool, 6% Redistributed to Holders

Within the first 7 days 17% burn
13% Back to the Liquidity Pool, 4% Redistributed to Holders

After 7 days 10% burn
8% Back to the Liquidity Pool, 2% Redistributed to Holders

Ktoś już spotkał się z takim rozwiązaniem i jak to wpływa na wykres?

Oczywiście jak już w podlinkowanym projekcie pojawi się adres tokenu trzeba go sprawdzić czy to nie scam np. na http://www.bscheck.eu/

#kryptowaluty
  • 8
  • Odpowiedz
@ericflat: Te shitcoiny to najzwyklejsze ponzi. Pierwsi i drudzy wchodzą, trzeci ich spłacają i zostają z niczym.

Klasyczne ponzi oblepione złotym papierkiem. Większość w tym uczestniczy, nie mając świadomości, że od lat są hyipy(w tym legendarny już justbeenpaid), które działają na tej samej zasadzie.
  • Odpowiedz
@ericflat: hm, po kilkugodzinnej obserwacji działań devów i formowania się community jestem umiarkowanie optymistyczny co do dalszych losów.

generalnie wszystkie ruchy są przejrzyste, launch był dość sprawiedliwy w porównaniu do innych startów z ostatnich tygodni - zabezpieczenie anti-whale naprawdę działa. na razie główny problem ludzi to nieczytanie info o tokenomics i rzekome problemy ze sprzedażą ;)

pożyjom, uwidzim. ale jestem też mentalnie gotowy na ewentualną całkowitą porażkę projektu xD
  • Odpowiedz