Wpis z mikrobloga

  • 0
#motoryzacja
Mirki mam problem bo nie wiem czego szukać.
Mam odłożone 20tys. z możliwością dołożenia do 30tys.
Z racji że od 6lat poruszam się passatem B5 i odpukać nigdy mnie nie zawiódł pomyślałem o Passacie B6 z jakimś dieslem co by kontynuować kult Janusza. Do 20tys. spokojnie coś wybiorę jednak jak zacząłem się zagłębiać w fora internetowe to paaanie nie bierz pan bo #!$%@? z patatajnią to już nie tyn passat.
Pomyślałem może dołożyć i kupić auto które od zawsze mi się podoba Opel Insignia. Ale tu problem jeszcze większy bo o tym aucie już nawet na mirko czytałem że ciasne, ciężkie i #!$%@?.
Kobita wpadła na pomysł E91 bo jak zapytałem co jej się podoba to czarne i kombi.... Ale jak patrzę na znajomych co mają jeden E90 330i i 330d to co chwilę coś w nich naprawiają :D
Alfa 159 mimo że piękna Włoszka z przodu to środek już takich stary :/
Może pomożecie i podsunięcie jakiś pomysł. Zależy mi na kombi bo trzeba upchać wózek dla kaszojada i wędki co by od baby uciec na weekend.
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
B6 nie będzie taka wytrzymała, niestety. W swoim b5 masz pewnie 1.9 tdi albo 1.8 benzynę- legendadne jednostki napędowe. W b6 takich silników nie będzie. Jeśli już to 2.0 tdi po 2007r na common rail jest w miarę. Pozdro
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Owczi 1.9tdi niezajebliwy afn :D Czytałem właśnie że te modele z ostatnich lat już nie mają problemów z pompą oleju i ogólnie naprawili bolączki
  • Odpowiedz
  • 0
@K_eM1 mam takiego samego w 4x4 kombi kupiłem jak remontowałem mieszkanie żeby mieć czym wozić graty za 1400 z zacinająca się turbina - pojechałem na a2, rozbujałem do 180 przegoniłem i turbina się nie zacina :) pancerny pojazd.
  • Odpowiedz
  • 2
@K_eM1 swoim jeżdżę dopóki się nie rozleci, na Twoim miejscu tez na siłę bym nie szukał dopóki jakichś mega kosztów nie będzie, zawieszenia itp. Wileowachacz w b5 to nie jest przyjemność
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Owczi tylko wiesz ja już tak co roku mówię jak się coś zepsuje to zmienię i się zepsuć nie chce :D a auto z 97r. Więc wypadałoby zmienić na coś młodszego
  • Odpowiedz
  • 1
@Owczi odnośnie podsunięcia pomysłu jak masz gotówki to sprawdź sobie na automarket - strona od pko bp poleasingowe furki Leona z 2017 roku za około 40 tys. Da się kupić z niskim sprawdzonym przebiegiem 1.6 tdi jest ok nie licząc wtrysków 1 szt. Ponad 1000 w zamienniku pozatym w porządku a z takim wkładem rata nie będzie jakaś wielka - sam się zastanawiałem nad takim Leonem. Ostatecznie stwierdziłem że wykończę tego mojego
  • Odpowiedz
@K_eM1 b6 zyskał złe opinie przez pompowtryski, jak kupisz diesla na common rail to da radę. Bagażnik był chyba największy w klasie - upchnąłem kiedyś dwumiejscową przyczepkę rowerową.
  • Odpowiedz