Wpis z mikrobloga

#gsm #staretelefony #sonyericsson
Mireczki drogie, zastanawiam się czy na #sonyericsson #aino (picrel) gry na rozdzielczość 320x240 będą działać równie dobrze na natywnej (432x240)?

Nie mogę na YT ani na Googlach znaleźć odpowiedzi na działanie gier nienatywnych dla tego modelu. Jedyny fragment jednej z recenzji brzmi:

Niestety jako, że rozdzielczość w Aino jest nietypowa, to nie ma na niego zbyt wiele gier. Te w rozdzielczości 240x320 działają bez problemu, tyle, że na dole pozostaje biały pasek.


Czyli na dole pozostaje biały pasek, bo rozdzielczość na wysokość jest zbyt duża? W takim razie lepiej kupić coś natywnego 320x240. Pograłbym w takie Galaxy on Fire, Loco Roco, Darkwood, Gothica III...
Anekito - #gsm #staretelefony #sonyericsson 
Mireczki drogie, zastanawiam się czy na...

źródło: comment_1621023267tzzWGLtZWm46zRiJ3XvvQN.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czy na #sonyericsson #aino (picrel) gry na rozdzielczość 320x240 będą działać równie dobrze na natywnej (432x240)?

@Anekito: To zależy od konkretnej gry lub aplikacji Java J2ME. Niektóre zostały napisane tak, że dostosowują się do rozdzielczości, inne nie. Czasami (choć raczej rzadko) gry potrafią też wykorzystywać funkcje dostępne na telefonach określonych marek, np. Nokii, Samsungów, Sony Ericssonów. I niestety nic się na to nie poradzi, wtedy pozostaje znaleźć wersję dostosowaną do danej
@Anekito: większość gier Java ma ustawioną rozdzielczość na sztywno i wtedy można w nie grać na telefonach z wyświetlaczami o wyższej rozdziałce niż ta w grze. Jedyną wadą będzie to, że część powierzchni ekranu będzie pusta.
@Anekito: Zobacz czy gdzieś we właściwościach aplikacji nie ma ustawień ekranu. Zatrzymałem się w SE nieco wcześniej niż Aino, ale począwszy od strucli typu K310i po telefony dobre jak K850i- wszsytkie miały możliwość zmiany rozmiaru wyświetlanej aplikacji. Wtedy przynajmniej ci ją wycentruje i nie będzie białych pasków. Jeśli nie to polecam Sony Ericssona W995, Ma wszystko czego potrzeba do szczęścia posiadaczowi telefonu z javą. Nawet wifi jest. Sam jestem w trakcie
@DonRzoncy: Własnie o to chodzi :D Słuchawki Walkmanowe są doskonałe (te douszne, bo dokanałowe mniej mi odpowiadały). W995 jednak za drogi na taką zabawkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są też inne opcje - cokolwiek z ekranem 2.6 cala i 320x240.

Samo wycentrowanie chyba nic nie da. Widzisz, chciałem być fajny i nieco "rozszerzyć" ekran gry do trzech cali i gigantycznej rozdzielczości, jednak samo wyśrodkowanie niewiele da. Obliczyłem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anekito: Ja lubiłem grać w strategie - Anno oraz serie Revival i Townsmen. Czasami też w PES 2010 i Bluetooth Biplanes w trybie multiplayer przez Bluetooth lub Worms (było kilka wersji). Pamiętam, że niektórzy lubili też np. słynne Gravity Defied. Do GTA podobna była bodajże gra "Car Jack Streets". Dość oryginalne polskie tłumaczenie było w grze Star Defence (i z poczuciem humoru gry serii Revival).
@Anekito: Z innych marek telefonów to nie ogarniam zbytnio, chyba że Siemensy x) Ale z SE mogę ci polecić K800i- wydajność podobna lub lepsza w grach. Tak poza tym to lepszy aparat (mimo 3.2 vs. 8.1 w W995) z lampą prawdziwą i innymi bajerami, ale brak wifi na przykład. Takiego znajdziesz gdzieś na oeliksie albo targu u siebie w mieście za psie pieniądze. A z gier? Hmm, Freestyle Moto X II,