Wpis z mikrobloga

Hej, są tu jacyś miłośnicy Karkonoszy? Chciałbym się wybrać na krótki wypad w te góry. Może ktoś polecić jakiś ładny widokowo i niezbyt męczący (ok. 4h na szczyt) szlak z Karpacza na Śnieżkę? Patrzę na te mapy i jest tu narąbane tych ścieżek w pierony. Skałki fajne, stawy fajne, widoki fajne, płaskowyż fajny. Nie wiem na co się zdecydować, żeby fajne zdjęcia przywieźć :)

#gory #sniezka #karpacz #turystyka #karkonosze
  • 12
@RRybak:

Przeszedłem chyba każdy szlak w tych górach, więc chyba jestem taki :)

Polecam dwa szlaki - albo przez Samotni (o ile pamiętam niebieski), albo z zupełnie drugiej strony przez przełęcz Sowią(czarny afair). Najlepiej to zrobić takie kółko - wejść jednym, zejść drugim
@Ragnarokk: przez Sowią w necie są opinie, że jest mozolne podejście. Wiesz, ostatnio w górach przegiąłem, bo powiedziałem, że szlak na 5h, a maszerowaliśmy 7.5, więc teraz muszę znaleźć coś lajtowego, żeby znowu do wycieczek zachęcić ;)

Boję się, że kółko może być tutaj zbyt wielką odległością - nie mam mapy, a internet spokojnie na 6-7h mi to oblicza.

Chyba się skuszę na ten niebieski, z możliwością ewentualnej kontynuacji lub ewakuacji
@Ragnarokk: myślę jeszcze czy ominąć samotnię górą - w sensie przed odbić na zielony i czerwony, ale patrząc po google earth nie wiem czy są aż o tyle lepsze widoki i czy sporo nadrobię..
@RRybak: Spróbuj jeśli wycieczka nadal aktualna wyprawy w góry izerskie, mało osób tam chodzi a są na prawdę piękne. Mieszkam w Jeleniej Górze więc wiem :P znam te zadupia jak własną kieszeń, szczególnie jeśli chodzi o trasy gdzie można wjechać na rowerku :) nigdzie w górach nie zastaniesz takiego błogiego spokoju jak w okolicach jakuszyc. Jest tam na prawdę pięknie, piękne widoki, spokój, bo mało kto tam chodzi i doskonale utrzymane
@jerzy110992: heh, trzeba było wcześniej pisać, dopiero co o północy wróciłem z podboju Śnieżki :)

A Jelenia Góra od wczoraj kojarzy mi się tylko z 40 minutowym korkiem z powodu jakiegoś rozdupczonego mostu :P
@RRybak: Czyli to był jedynie weekendowy wypad? :) nie powiem bardzo nietypowa wycieczka to była, nikt nie by nie wpadł na to by iść na śnieżkę :) ale jeśli tam nie byłeś wcześniej to na pewno fajnie. następnym razem weź rowerek i w izery, najlepiej na rowerze się je zwiedza, a jeśli brak Ci pary w płucach na tyle by wjechać tam z jeleniej to postaw autko w jakuszycach i tam
@jerzy110992: heh, no widzisz, a ja ślepo ufałem nawigacji, bo się chciałem "szybko" wydostać do Katowic i na znaki nie patrzyłem ;P

A Śnieżka? Byłem ostatni raz tam ze 20 lat temu - wot mnie naszło, żeby odwiedzić Karpacz znowu i jakoś tak wyszło :)
@RRybak: Szkoda, że tak krótko, tutaj tyle fajnych miejscówek, ze miesiąca by Ci brakło aby ogarnąć je wszystkie. Czasami warto zobaczyć alternatywne miejsca. W tych okolicach też fajne są rudawy janowickie i włąśnie izery, fajne są bo pustawe, mało osób zna ich uroki :) raczej miejscowi głównie. Ogólnie fajne okolice do jazdy na rowerze